Priemerná mesačná mzda prekročila novú hranicu. V ktorých odvetviach zarobíš najviac?

  • Zamestnancom v IT hrubé zárobky medziročne stúpli o 3,9 % na 2 179 eur
  • Suverénne najmenej zarobia zamestnanci v reštauráciách a pohostinstvách
BeFunky-collage-2
unsplash.com/evaklabalova.com
  • Zamestnancom v IT hrubé zárobky medziročne stúpli o 3,9 % na 2 179 eur
  • Suverénne najmenej zarobia zamestnanci v reštauráciách a pohostinstvách

Priemerná hrubá mesačná mzda v odvetví informačných a komunikačných činností v novembri minulého roka prekročila hranicu dvetisíc eur. Zamestnancom v tomto odvetví hrubé zárobky medziročne stúpli o 3,9 % na 2 179 eur.

Priemernú hrubú mzdu nad tisíc eur mali v novembri vlaňajška zamestnanci v ďalších piatich odvetviach. Za sektorom informačných a komunikačných činností nasledoval priemysel s medziročným rastom hrubej mzdy o 3,1 % na 1 371 eur a odvetvie predaja a opravy motorových vozidiel, v ktorom sa priemerná hrubá mzda medziročne zvýšila o 10,2 % na 1 198 eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

Ďalšími tromi odvetviami so štvorcifernou hrubou mzdou sú veľkoobchod, vybrané trhové služby a doprava a skladovanie. Vo veľkoobchode sa priemerné hrubé zárobky medziročne zvýšili o 4,4 % na 1 184 eur. Zamestnanci v doprave a skladovaní mali na výplatných páskach priemerne v hrubom 1 130 eur, teda o 4,2 % viac ako v novembri 2018.

Šesticu odvetví so mzdou nad tisíc eur dopĺňa odvetvie vybraných trhových služieb, v ktorom si zamestnanci platovo medziročne polepšili o 7,4 %, ked ich hrubá mzda v novembri minulého roka dosiahla 1 121 eur.

Kto je na tom najhoršie?

Pod tisíc eur v hrubom dostávali v novembri minulého roka zamestnanci v ubytovaní, maloobchode, stavebníctve a v reštauráciách a pohostinstvách. V ubytovaní priemerná mzda zamestnanca medziročne stúpla o 8 % na 867 eur, v maloobchode o 4,6 % na 811 eur a v stavebníctve o 3,4 % na 809 eur.

Suverénne najmenej zarobia zamestnanci v reštauráciách a pohostinstvách. V novembri minulého roka im síce priemerná mzda medziročne poskočila o 8,8 %, avšak dostala sa len na 533 eur.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech