PRIESKUM: Meno ministra, ktorému Slováci najviac dôverujú, prekvapilo

  • Na prvom mieste sa umiestnil minister práce, sociálnych vecí a rodiny
  • Prvé 3 priečky patria „Tomášom“
  • Najmenej veríme Martine Šimkovičovej
ministri
Ministri vlády Roberta Fica TASR/František Iván
  • Na prvom mieste sa umiestnil minister práce, sociálnych vecí a rodiny
  • Prvé 3 priečky patria „Tomášom“
  • Najmenej veríme Martine Šimkovičovej

Najdôveryhodnejším ministrom vo vláde Roberta Fica je minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Dôveruje mu 47 percent, nedôveruje mu rovnakých 47 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS pre TV Markíza. Prieskum sa realizoval v období od 28. marca do 2. apríla na vzorke 1 015 respondentov. Prieskum bol uverejnený v rámci relácie Na telo s Michalom Kovačičom. 

Na druhom mieste v rebríčku dôveryhodnosti sa umiestnil minister školstva Tomáš Drucker. Dôveruje mu 47 percent a nedôveruje 43 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším sa stal minister životného prostredia Tomáš Taraba. Dôveru mu vyslovilo 43 percent, nedôveru 47 percent respondentov.

Rovnaký počet percent

Minister investícií, regionálneho rozvoja a eurofondov Richard Raši má dôveru u 42 percent, nedôveru vzbudzuje u  49 percent opýtaných. Na piatom mieste sa umiestnila ministerka hospodárstva Denisa Saková spoločne s ministrom vnútra s Matúšom Šutajom Eštokom. Dôveruje im 42 percent a nedôveruje 50 percent ľudí. Šieste miesto v prieskume získala ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková, ktorej dôvera u opýtaných dosiahla 40 percent. Nedôveruje jej celkovo 47 percent opýtaných. 

Polovica občanov im neverí

Slabšiu dôveru v občanoch Slovenska vzbudzuje minister zahraničných vecí Juraj Blanár, ktorému dôveru vyslovilo 39 percent opýtaných. Nedôveruje mu viac ako polovica respondentov, konkrétne 51 percent. Ďalšími sú minister financií Ladislav Kamenický, ktorému dôveruje  39 percent opýtaných, nedôveruje tiež 51 percent. S podobnými číslami z prieskumu vyšiel aj minister pôdohospodárstva Richard Takáč, ktorému dôveruje 35 percent a nedôveruje 45 percent respondentov. 

Sám predseda vlády Robert Fico sa umiestnil v podobnej priečke. Dôveru voči nemu vyslovilo 35 percent opýtaných respondentov, nedôveru až 64 percent. Medzi ďalšími ministrami, ktorí si vyslúžili viac nedôvery ako dôvery patrí aj Robert Kaliňák. Tomu dôveru vyslovilo 34 percent opýtaných, nedôveru 63 percent. Presne 33 percent opýtaných dôveruje ministrovi dopravy Jozefovi Rážovi, nedôveruje mu 47 percent. Do 30 percent sa vošiel ešte minister spravodlivosti Boris Susko, ktorému dôveruje presne spomínaných 30 percent opýtaných. Nedôveru mu vyslovilo 44 percent. 

Spodná priečka patrí kultúre

Na najnižších pozíciách sa umiestnila ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Tej dôveruje len 29 percent opýtaných. Nedôveru vyslovilo 65 percent respondentov. Oproti ostatným ministrom jej tak nedôveruje najviac opýtaných.  Za ňou sa vo výsledkoch prieskumu umiestnil vicepremiér pre plán obnovy a eurofondy Peter Kmec. Dôveru získal u 25 percent respondentov, pričom mu nedôveruje až 65 percent opýtaných. Rovnako sa na spodku zoznamu vyskytol minister nového ministerstva cestovného ruchu a športu Dušan Keketi, ktorému prejavilo dôveru 22 percent ľudí a nedôveru 39 percent.  

Dostali otázku: „Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledujúcim členom vlády? Ak sa k danému členovi vlády neviete vyjadriť, pretože nepoznáte jeho meno, tak to, prosím, povedzte.“ 

Opozícia dôveruje Druckerovi 

Agentúra FOCUS zisťovala aj to, akú dôveryhodnosť majú ministri a premiér u voličov jednotlivých strán. Voliči Smeru najviac dôverujú predsedovi vlády a strany Smer Robertovi Ficovi. Dôveru získal až u 96 percent z opýtaných. Podporovatelia Hlasu vyjadrili najväčšiu dôveru Richardovi Rašimu a to až 79 percent. Voliči SNS vyslovili svoju dôveru ministrovi životného prostredia Tomášovi Tarabovi. Dôveruje mu 94 percent respondentov.

Voliči najsilnejšej opozičnej strany Progresívne Slovensko za najdôveryhodnejšieho označili celkového víťaza, Tomáša Druckera. Dôveruje mu zhruba tretina z nich. 

Zdroj: TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá