Ruský politológ o jadrovej vojne: „Čo znamená 250 miliónov mŕtvych Európanov? Snažíme sa zmeniť vašu budúcnosť“

  • Štátna televízia Rossija 1 je známa svojimi šokujúcimi vyhláseniami
  • Podľa politológa by Moskva mala vymenovať európske mestá, ktoré budú zničené
ruská televízia
Ilustračný obrázok (umelecká inštalácia), ruský politológ Reprofoto:TASR/Jaroslav Novák, X/@Gerashchenko_en
  • Štátna televízia Rossija 1 je známa svojimi šokujúcimi vyhláseniami
  • Podľa politológa by Moskva mala vymenovať európske mestá, ktoré budú zničené

V ruskej relácii Vladimira Solovjova na hlavnom kanáli Rossija 1 štátnej televízie vyhlásili, že zmenia budúcnosť Európskej únie. Cestou je niekoľko miliónov mŕtvych a zmrzačených Európanov, vyhlásil politológ. Vyhlásenie sa objavilo na účte X ukrajinského patriota Antona Gerashchenka. 

Ruskí odborníci majú už dlhú dobu jasno v tom, ako by mal alebo bude vyzerať osud krajín Západu. Relácia Vladimira Solovjova si pravidelne pozýva hostí, ktorí komentujú dianie vo svete a vytvárajú o ňom istý obraz.

Mŕtvi a zmrzačení Európania

Vo vysielaní na kanáli Rosija sa nechal počuť politológ Dmitrij Jevstafjev, že Moskva chce zmeniť budúcnosť Európy a že počas tejto „zmeny“ zabijú alebo zmrzačia 200 až 250 miliónov Európanov. Podľa Jevstafjeva je to nevyhnutnosť a cena za jadrovú vojnu.

„Pokazili ste súčasnosť, páni Európania. Rozhodli ste sa, aby vás viedli tí blbci. Ale my sa snažíme zmeniť vašu budúcnosť, čo znamená 200 až 250 miliónov mŕtvych a zmrzačených Európanov. To je cena jadrovej vojny,“ vyjadril sa vo vysielaní ruský politológ. 

„Musíme dať každému európskemu občanovi najavo, že aj on môže zomrieť. Pretože posledných 60 rokov žil Európan v pocite nesmrteľnosti,“ vyjadril sa. Jevstafjev tiež uviedol, že Moskva by mala vymenovať európske mestá, ktoré budú zničené. „A koľko bude obetí po tom, čo päť alebo šesť jadrových striel zasiahne Paríž,“ vyhlásil.

Podľa jeho názoru by Rusko malo poslať každému Európanovi pohľadnicu s presnými informáciami a vyobrazením jeho domu, vojenskú základňu, lokalitu, kde padne jadrová zbraň, a aj fotografiu toho, čo z jeho domova po útoku ostane. 

„A mimochodom, Američania sú v poriadku. No, nejaký oblak dosiahne, dobre. Alebo možno nie. Ale žiaľ, všetky naše pokusy rozhýbať mozgy Európanov sú neúspešné,“ doplnil politológ Jevstafjev.

Perly ruskej televízie

Na európske mestá v propagandistickej štátnej televízií „zhadzujú“ atómové bomby jedna radosť. Iba pred mesiacom o takomto scenári dokonca uvažoval priamo moderátor Solovjov. Jeho hostia na jeho vyjadrenia prikyvovali. 

Moderátor nad bombardovaním Európy veľmi rozjímal. Nedokázal sa rozhodnúť, kam by bomba spadla po prvýkrát, či Paríž, alebo Marseille. „Samozrejme, Bukurešť. Potom Paríž, Marseille a Lyon,“ konkretizoval Solojov neskôr. Jeden z jeho hostí ho dokonca doplnil: „Lyon je pekné mesto, majú tam festival ohňa.“  

V ruskej štátnej televízii vystupujú na pravidelnej báze hostia, ktorí každým tvrdením posúvajú hranice propagandy ďalej a ďalej.

Ako sme ťa už informovali, nebolo tomu inak, ani keď sa vo vysielaní ukázal profesor politickej vedy Alexej Fenenko, ktorý má „trochu“ svojský pohľad na históriu. V relácii sa venoval hlavne téme Nemecka a Japonska. Podľa jeho tvrdení sú tieto kultúry prirodzene agresívne.

„V čom sú nemecké rozprávky odlišné od tých ruských? Spomeňte si na ťažké časy v 17. storočí. V Nemecku pretrvávala vojna tisíc rokov,“ vyjadril sa Fenenko. Doteraz však nie je jasné, akú vojnu má na mysli, pretože tisícročná vojna v 17. storočí by musela pretrvávať od storočia siedmeho. V tom čase však Nemecko, ako ho poznáme, ešte ani neexistovalo. 

Zdroje: SIU, X/Anton Gerashchenko, X/Business Ukraine mag

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá