PRIESKUM: Najdôveryhodnejším ministrom je podľa Slovákov Drucker. Takto dopadli ostatní

  • V diskusnej relácii Na telo dnes vystúpil aktuálny šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok
  • Proti nemu sa posadil exminister vnútra Roman Mikulec
minister vnútra, exminister vnútra
Matúš Šutaj Eštok, Roman Mikulec, TASR/Martin Baumann, Jakub Kotian
  • V diskusnej relácii Na telo dnes vystúpil aktuálny šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok
  • Proti nemu sa posadil exminister vnútra Roman Mikulec

V politickej diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom sa dnes proti sebe posadili ministri vnútra. Na jednej strane sedel bývalý minister Roman Mikulec, vedľa neho zase aktuálny šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Televízia Markíza priniesla aj exkluzívny prieskum dôveryhodnosti ministrov v poradí už štvrtej vlády Roberta Fica. Podľa výsledkov prieskumu je najdôveryhodnejším ministrom pre Slovákov práve Tomáš Drucker. Na druhom mieste sa umiestnila Denisa Saková. Top trojku ministrov, ktorým Slováci veria zo všetkých najviac, uzatvára Erik Tomáš.

Diskusia sa zamerala najmä na aktuálne horúce témy, ako je novela Trestného zákona či zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. O oboch návrhoch plánuje parlament rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Najdôveryhodnejší ministri podľa Slovákov

V najnovšom prieskume agentúry Focus, ktorý v relácii Na telo zverejnila televízia Markíza, sa na vrchole rebríčka umiestnil Tomáš Drucker zo strany Hlas so 43 %. Hneď za ním skončila ministerka hospodárstva Denisa Saková a za ňou Erik Tomáš s identickými hodnotami ako víťaz. Rozhodlo iba to, koľko ľudí, naopak, vyjadrilo politikom nedôveru.

Nasledovali Richard Raši so 41 %, Zuzana Dolinková s 38 % a Juraj Blanár, ktorý získal 37 % hlasov, avšak 50 % Slovákov vyjadrilo nedôveru. Do top desiatky sa dostal aj Ladislav Kamenický. Ten takisto získal 37 %. Za ním sa umiestnil Tomáš Taraba s 35 %, následne Matúš Šutaj Eštok, a na 10. mieste skončil Robert Kaliňák.

Zaujímavé je, že Robert Kaliňák zároveň dostal aj najviac hlasov vyjadrujúcich nedôveru, až 61 %. Úplne na konci rebríčka skončil minister spravodlivosti Boris Susko.

Šutaj Eštok hovorí o porušovaní ľudských práv

Aké ľudské práva by boli porušené, keby sa o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry rozhodovalo bežnou cestou? Na túto otázku Matúš Šutaj Eštok odpovedal, že úrad „zneužíval kajúcnikov a nadužíval svoje právomoci“, a ak sa to nezastaví, bude to len a len pokračovať.

Neustále sa odvolával na správu SIS, ktorá hovorí o určitej skupine policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí si údajne podľa jeho slov „pomýlili svoje poslanie“.

Moderátor upozornil šéfa rezortu vnútra na to, že rada prokurátorov sa vyjadrila proti tomuto kroku, lebo sa závažné prípady v prípade zrušenia úradu presunú na plecia krajských prokuratúr. „Za 3,5 roka sa zo špeciálnej prokuratúry stal nástroj politickej pomsty Igora Matoviča,“ udrel Šutaj Eštok.

Roman Mikulec na tieto slová reagoval tým, že by na jeho mieste nehovoril o obvinenom Danielovi Lipšicovi, keďže ľudia okolo Hlasu a Smeru figurujú v tých najzávažnejších kauzách. „Už tri roky Robertovi Ficovi ide o to, aby získal moc a prerušil vyšetrovania jeho ľudí,“ dodal.

Šutaj Eštok reagoval na slová exministra tým, že za ich vlády sa zase využívala „stredoveká inkvizícia,“ kedy ľudia z väzenia ukazovali prstom na druhých, aby sa vyhli trest, ako sám povedal.

K vyšetrovateľom nazývaným „čurillovci“ sa Šutaj Eštok nechcel príliš vyjadrovať, ale povedal, že médiá z nich robia hrdinov, ale ich metódy by človeka prekvapili.

Podľa jeho slov mali „kolegyni Santusovej podpáliť auto či dostali len tak chuť ísť vystrieľať niekomu do domu deti“.  Pre Eštoka sú čurillovci policajti, ktorí „stratili svoj smer a stali sa nástrojom pomsty“. Vyprosí si, aby o ňom stále hovorili v médiách, že porušil zákon vtedy, keď ich odstavil zo služby. Moderátor ministra vnútra však usmernil, aby zo seba nerobil obeť.

Fico trvá na zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Na telo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá