Prišiel o 30 kíl svalov aj kariéru, dnes sa učí znovu chodiť. Nedať sa očkovať bola chyba, hovorí športovec

  • Inernetom sa šíri príbeh fitness nadšenca, ktorý sa nakazil COVID-om a v nemocnici bojoval o život
  • Nedal sa zaočkovať, pretože v minulosti COVID prekonal a myslel si, že je dostatočne chránený
  • Teraz k očkovaniu vyzýva ďalších ľudí
Penrose-St. Francis Health Services
  • Inernetom sa šíri príbeh fitness nadšenca, ktorý sa nakazil COVID-om a v nemocnici bojoval o život
  • Nedal sa zaočkovať, pretože v minulosti COVID prekonal a myslel si, že je dostatočne chránený
  • Teraz k očkovaniu vyzýva ďalších ľudí

Internetom sa šíri príbeh muža, ktorý sa nedal zaočkovať, pretože prekonal minulý rok COVID a myslel si, že je dostatočne chránený. 56-ročný fitness tréner sa však COVIDom opätovne nakazil, bol hospitalizovaný a v nemocnici doslova bojoval o život. Dnes ostatným odkazuje, aby s vakcináciou neváhali.

Bill Phillips mal aktívny život, pravidelne športoval a svoj život zasvätil fitness. COVID-19 si však nevyberá a nebezpečným je aj pre športovca v dobrej kondícii a dobrou imunitou. Svoje o tom vie aj Bill Phillips, ktorého museli pre COVID v nemocnici hospitalizovať. Očkovať sa nedal, pretože už raz COVID prekonal a spoliehal sa na svoju mladosť, kondičku a imunitu.

“I didn’t get vaccinated. That was a mistake.”Bill Phillips of Bill Phillips Transformation is a well known fitness…

Posted by Penrose-St. Francis Health Services on Monday, August 23, 2021

Ako uvádza The Denver Post, do nemocnice ho prijali 25. júna s ťažkým zápalom pľúc. Bol napojený na pľúcnu ventiláciu a v nemocnici ho intubovali 47 dní. Proti koronavírusu však zaočkovaný nebol, teraz tvrdí, že urobil chybu a vyzýva k očkovaniu ostatných.

Vakcína môže zachrániť život

Myslel som si, že od januára 2020, keď som mal COVID, som voči nemu imúnny,“ povedal pre The Denver Post. Bill Phillips je však skôr výnimkou, viacerým ľudom sa ich rozhodnutie nezaočkovať sa môže stať osudným.

Bill pravdepodobne nikdy nebude rovnaký, ale sme veľmi vďační, že je nažive,“ okomentovala situáciu jeho manželka. Podľa informácii  The Denver Post sa bude musieť Bill znovu učiť chodiť. 

Smutným paradaxom je, že Bill bol pred hospitalizáciou symbolom sily a zdravia, no COVID ho o to pripravil – v nemocnici schudol viac ako 30 kilogramov svalstva. 

S očkovaním váhajú, pre mnohých sa to stane osudným

V USA a nielen tam sa množia prípady ľudí, ktorí výrazne prehodnotili svoj postoj k očkovaniu. Už v minulom článku sme ťa informovali o spovedi lekárky, ktorú pacienti počas hospitalizácie prosili o vakcínu, no pre väčšinu z nich už bolo neskoro.

Priniesli sme aj príbeh 29-ročného Slováka Tibora, ktorý očkovanie neodmietal, ale odkladal. V nemocnici na kyslíku to oľutoval a odporúčal všetkým, aby sa očkovať dali a ušetrili si pobyt v nemocnici. Z ochorenia sa našťastie vyliečil a po niekoľkých dňoch sa jeho stav zlepšil tak, že mohol ísť domov.

Zdroj: The Denver Post

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie