Priznanie „Kráľa Zemplína“ pre Startitup: Chcel ľuďom rozdávať kravy, no všetko sa zmenilo, keď zomrel Atila Géňa

  • Voľby neboli pre stranu Princíp úspechom
  • Pár týždňov pred nimi zomrel ich líder
  • Kontroverzný Mikuláš Vareha má politické plány
Mikuláš Vareha, Atila Géňa
TASR/Dušan Hein, Reprofoto: Facebook/Princíp
  • Voľby neboli pre stranu Princíp úspechom
  • Pár týždňov pred nimi zomrel ich líder
  • Kontroverzný Mikuláš Vareha má politické plány

Chcel byť premiérom a ľuďom rozdávať kravy, no nakoniec to dopadlo inak. Slovenské parlamentné voľby skrývajú priam donkichotský príbeh. Kuriozitou je, že jeho hlavným aktérom je známa postava kriminálnej scény, muž, ktorý si odsedel deväť rokov za takmer 60-miliónový podvod na dani z pridanej hodnoty (DPH). 

V septembrových voľbách totiž šťastie skúšal aj Mikuláš Vareha, ktorý kandidoval za stranu Princíp. Strana však v predčasných parlamentných voľbách získala len 0,06 percenta, a tri týždne pred voľbami dokonca musela čeliť tragédii, pri ktorej zomrel jej líder Atila Géňa. Predseda Princípu po havárii s kolesovým nakladačom podľahol zraneniam.

Po neúspešných voľbách sa tak Vareha akosi vytratil z povedomia verejnosti. Plánuje sa ďalej angažovať v politike? Zlákali ho opäť vody biznisu? Alebo je to úplne inak? Startitup zisťoval, čo sa stalo s „Kráľom Zemplína“.

Vareha o voľbách: Výsledok treba rešpektovať, „berte na to jed“

Pôvodný Varehov plán bol ísť do volieb s vlastným hnutím s názvom Stabilita, no napokon sa o job v parlamente pokúšal ako kandidát za stranu Princíp. Dôvodom mali byť nezhody v hnutí, ktoré vyústili až do fiaska, pri ktorom sa hnutie nestihlo zaregistrovať a nemohlo tak ísť do volieb.

Mikuláš Vareha sa však napriek tomu rozhodol zabojovať o voličské hlasy, a tak sa stal „trojkou“ na kandidátke strany, ktorá pôvodne vznikla ako etnická rómska strana. Niekdajší veľkopodnikateľ, ktorého súd v minulom roku zbavil sledovacieho zariadenia, ktoré musel nosiť, mal tie najvyššie ambície.

Mikuláš Vareha na súde
zdroj: TASR/Dušan Hein

Ešte v apríli pre našu redakciu uviedol, že si po voľbách „brúsi zuby“ na premiérsku pozíciu a rovnako mal v pláne kúpiť dva vrtuľníky. Tie chcel využívať na podnikanie, ale aj presuny po Slovensku (ktoré by v prípade úspešných volieb musel absolvovať). Médiá taktiež obleteli bizarné správy o tom, že chce rodinám rozdávať kravy, no výsledky volieb napokon „prehovorili“ v neprospech týchto smelých plánov.

„Voľby sú za nami, výsledok treba rešpektovať. ‚Berte na to jed’, to je môj názor,“ hovorí pre Startitup Mikuláš Vareha. „Smer s Hlasom a SNS tu budú štyri roky. Vyhrali tí, ktorí vyhrali. To je celé,“ myslí si Vareha.

Zomrel kľúčový človek, plánujem sa však politicky angažovať, tvrdí Vareha

Ako mikrostranu Princíp ovplyvnilo náhle úmrtie lídra Atilu Géňu? „Bohužiaľ, Atila zomrel. Ostatných v strane som nepoznal, začali sa však správať nemorálne a neslušne. Ignorovali nás a nezapájali napríklad do diskusí v televízii, a tak to aj skončilo,“ tvrdí.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Archív Startitup, Archív Startitup, SME, SME, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá