Prvá svetová platforma na tvorbu živých slideshow, ktoré môže dopĺňať každý, je slovenská

  • Toto leto vraj fičia Pokémoni. Ale na čo je dobré zbierať príšerky? Choď von, spoznávaj nové miesta a podieľaj sa na tvorbe živých fotiek, ktoré uvidia stovky ďalších ľudí. Nehovoriac o tom, že sa staneš súčasťou unikátneho slovenského projektu.
collage wejwej
  • Toto leto vraj fičia Pokémoni. Ale na čo je dobré zbierať príšerky? Choď von, spoznávaj nové miesta a podieľaj sa na tvorbe živých fotiek, ktoré uvidia stovky ďalších ľudí. Nehovoriac o tom, že sa staneš súčasťou unikátneho slovenského projektu.

Nedávno sme uverejnili článok o Dejavii. Časom sa aplikácia vyvíjala po rôznych stránkach a jednou z nich je aj zmena mena. Dnes je to Wejwej.

Michal Paulovič pracoval na projekte, ktorý sa stal prvý svojho druhu na svete. Wejwej je platforma na tvorbu živých fotiek rôznych miest. Štyri roky práce sa vyplatili.

Ako teda aplikácia funguje? Klasicky, musíš si stiahnuť apku Wej Camera do svojho smartfónu. Prechádzaš sa po svojom meste alebo spoznávaš nejaké nové miesta a v apke sa ti objaví miesto, ktoré niekto odfotil pred tebou. Ty urobíš rovnakú fotku ako človek pred tebou, respektíve ľudia pred tebou. Presne rovnakú.

1961          1134

Wej Camera meria polohu Slnka, aby na výslednej slideshow sedeli tiene, kalibruje ohniskovú vzdialenosť rôznych zariadení a okrem toho zabezpečuje, aby malo každé miesto svoju exkluzivitu, a to v okruhu 50-tich metrov.

V závere všetky fotky jedného miesta zaraďuje do slideshow. No a ty máš možnosť vidieť konkrétne miesto počas jedného dňa a vo všetkých ročných obdobiach.

2911          3022

Nepodarené a nepresné zábery aplikácia automaticky vyradí, takže nenarúšajú výslednú scenériu.

Autori Wejwej mysleli aj na používateľov. Nie je to len o tom, že fotíš miesta a vytváraš živé fotky. Počas svojej aktivity zbieraš body a si zaraďovaný do jednotlivých úrovní a príslušných rebríčkov.

wejapp          wejapp2

Wej Camera má aj svoju webovú verziu. Môžeš sa tam prihlásiť cez svoj Facebook účet a na dostupnej mape si môžeš pozrieť živé fotky z celého sveta, i keď momentálne hlavne z Európy. Wejwej je momentálne dostupná len pre iOS, ale na jeseň tohto roka by mala byť dostupná aj pre používateľov Androidu. Celý vývoj aplikácie je možné sledovať aj na Facebook-ovej stránke.

Svetová slovenská aplikácia, ktorá je ďalším dôkazom, že vieme robiť inovatívne a zaujímavé projekty, ktoré nám robia vo svete dobré meno. Držíme palce.

 

zdroj titulnej foto: facebook.com, zdroj fotografií: itunes.apple.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech