Prví slovenskí raperi s vlastnou hrou: Kontrafakt má appku, ktorá ťa na týždeň zabaví

  • Najznámejšie slovenské hip-hopové trio je známe pre svoje kontroverzné, netradičné a hlavne odlišné nápady. Presne takým nápadom je aj nová hra, v ktorej si môžeš zahrať za kreslené postavy Rytmusa, Ega a Anysa. Otázkou však je, ako dlho ťa to bude baviť.
13139293_10156814572090648_4177462612702073696_n
  • Najznámejšie slovenské hip-hopové trio je známe pre svoje kontroverzné, netradičné a hlavne odlišné nápady. Presne takým nápadom je aj nová hra, v ktorej si môžeš zahrať za kreslené postavy Rytmusa, Ega a Anysa. Otázkou však je, ako dlho ťa to bude baviť.

Skvelý marketingový ťah, alebo len výstrelok, na ktorý sa po týždni zabudne? To sa ešte uvidí, no jedno je isté – hru od Kontrafaktu si najprv nepochybne stiahne najmenej polka národa. Niet sa však čomu diviť, keďže piešťanská skupina patrí medzi to top, čo kedy na slovenskej hip-hopovej scéne vzniklo a má teda veľmi širokú základňu fanúšikov.

Je jasné, že Kontrafakt nie je len o hudbe. Okolo raperov existuje brutálny marketing, ktorý, a o tom niet pochýb, má na udržateľnosti popularity skupiny obrovský podiel. Králi slovenského rapu pravidelne prichádzajú s novými nápadmi, ktorými držia svojich fanúšikov naladených na tých správnych vlnách. Najnovší release Kontrafaktu je pritom hra, ktorá nesie rovnaký názov ako jeden z najpopulárnejších songov skupiny – JBMNT.

 

13177850_1204729156204057_993347760556395254_n

foto: App Store/JBMNT

Ide o v podstate jednoduchú aplikáciu, obsahujúcu tri hry. Pýtaš sa, prečo práve tri? Odpoveď je jednoduchá: Každá z nich je zameraná na jedného člena skupiny. Stačí, ak si v menu vyberieš svoju postavu a môžeš začať hrať.

Pokiaľ si vyberieš Rytmusa, zajazdíš si na drahom aute a budeš pritom z okna fackovať paparazzov, ak si skôr fanúšikom Ega, zalietaš si na jetpacku, no a keď si budeš chcieť vyskúšať hrať za Anysa, budeš môcť spoza DJ-ského pultu strieľať do podprseniek vyletujúcich z hľadiska. Hry ti samozrejme počítajú skóre a obsahujú rebríčky hráčov, s tým, že pre tých najlepších sľubujú každý týždeň ceny. Aplikácie má byť pritom dostupná zadarmo.

Keď však z teba po týždni opadne prvotné nadšenie z toho, koľko si dokázal vyfackať paparazzov, a keď sa ti podarí zrušiť to enormné kvantum reklamných okien, pravdepodobne si hru odinštaluješ. Nechcem tým povedať, že by to na tú chvíľu naozaj nebola zábava, ale keďže je hra veľmi jednoduchá, rýchlo zistíš, že si s ňou toho zas toľko neužiješ.

Ide skôr o to, že je to hra Kontrafaktu. Veď povedzme si úprimne: Nikto z nás by si ju zrejme nestiahol, keby ju (samozrejme s inými postavami) urobil nejaký neznámy vývojár a pod jej titulom nestálo „Kontrafakt“. Vlastne, pravdepodobne by si si ani ty neotvoril tento článok, keby v titulku nestál názov tejto kontroverznej rapovej skupiny. No a presne o tom to je.

Každopádne bude zaujímavé sledovať, či sa raperi pokúsia z hry urobiť dlhodobejšiu záležitosť, alebo skončí, ako len ďalší nápad, na ktorom sa všetci zasmejeme, no po pár dňoch naň zabudneme.

IMG_4777

foto: JBMNT

Kontrafakt popritom vydal aj aplikáciu obsahujúcu kompletnú diskografiu skupiny. Obe appky sú dostupné pre Android, rovnako ako aj iOS.

zdroj titulnej fotografie: FB/Michal „Ego“ Straka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech