Prvý Slovák dnes vyráža na najluxusnejšiu expedíciu sveta, za viac ako 700 tisíc eur

  • Ľuboš Fellner dnes odišiel na najvzdialenejšiu cestu jeho života
  • Expedícia, ktorú človek zrejme absolvuje len raz za život, stojí spolu 750-tisíc eur
  • Za sebou ju už má aj Princ Harry
ex
bubo.sk,unsplash.com
  • Ľuboš Fellner dnes odišiel na najvzdialenejšiu cestu jeho života
  • Expedícia, ktorú človek zrejme absolvuje len raz za život, stojí spolu 750-tisíc eur
  • Za sebou ju už má aj Princ Harry

Aj keď u nás na Slovensku je momentálne v mnohých častiach krajiny skutočne mrazivá zima, na Antarktíde je leto. To znamená, že denná teplota sa tu vyšplhá na miestne pomery príjemných -28 stupňov Celzia.

Do týchto mrazov sa už dnes vydá 7 dobrodruhov, vrátane zakladateľa Bubo Travel Agency – Luboša Fellnera, ktorý bol na Antarktíde už trikrát. Tentokrát má však jasný cie ľ- dobyť južný pól. Podľa organizácie TCC (USA) je najscestovanejším Slovákom so 182 destináciami. Juźný pól je však pre neho cestovateľskou čerešničkou na torte.

Mnoho ľudí možno netuší, no Antarktíta je najvyššie položený, najmenej obývaný kontinent a zároveň najväčšia púšť na svete. Dokonca tu nájdeš aj všetky ľadovce sveta na jednom mieste.

„Dobyť južný pól je už dlho mojím snom. Na Antarktíde som viackrát vystúpil, no dostať sa na južný pól, to je celkom iná káva. Je to ako keby ste boli v Nórsku a chceli byť na Severnom póle,” hovorí Fellner. Zároveň však priznáva, že vôbec nie je isté, že sa mu podarí južný pól dosiahnuť. A to aj napriek tomu, že táto expedícia stojí trištvrte milióna eur.

Nehostinné podmienky

Dobrodruhovia sa budú veľkú časť cesty pohybovať po horách s nadmorskou výškou 3-4 tisíc metrov. Predpokladá sa, že celá expedícia bude trvať 2-3 a možno aj viac týždňov.

Cestovatelia budú mať k dispozícii špeciálne privátne lietadlo, ktorým poletia najmenej 10-krát v rámci Antarktídy. Nejde však o jedinú techniku, ktorá im bude k dispozícií. Nápomocné im budú aj 6×6 autá, skútre, bežky a všetky ich topánky sú prispôsobené mačkám. Spať sa bude v stanoch a spacákoch. Na objavovanie miestnej „gastronómie“ nebude čas, preto si budú musieť vystačiť s konzervami.

Ide o vôbec najluxusnejšiu cestu do Antarktídy, akú môžete človek na svete absolvovať. Presne tú istú cestu akú má pred sebou Ľuboš Fellner, už absolvoval aj Princ Harry.

Príprava na najvzdialenejšiu cestu života

Partia dobrodruhov sa musela na túto výpravu pripravovať už dlho dopredu. Na cestu si zvykali na Sibíri, kde teploty klesli až pod -40 stupňov Celzia. Na tomto nehostinnom mieste spávali v stanoch miestnych nomádov, v takzvanom čume. Pitnú vodu si museli ísť vykopať do jazera sekerami, jedli aj surové sobie mäso, ktoré bolo v týchto podmienkach ako nanuk.

Ak sa chceš dozvedieť viac o príbehu cestovateľa a úspešného podnikateľa Ľuboša Fellnera, prečítaj si náš rozhovor, ktorý sme s ním pred časom urobili. Dozvieš sa ako sa mu ako lekárovi podarilo preraziť na trhu s cestovnou agentúrou ale aj to, aké je to byť sprievodcom na druhej strane planéty.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech