Raj influencerov pretkaný podzemnými mestami láka stále viac Slovákov. Zďaleka nie je len o balónoch

  • Koncerty v jaskynných budovách, podzemné mestá a víno
  • Turecko nie sú len dlhé piesočné pláže a letoviská plné turistov
Na snímke sú balóny a žena v Kapadócii.
Instagram/@bell_alderette, Mehmet Turgut Kirkgoz
  • Koncerty v jaskynných budovách, podzemné mestá a víno
  • Turecko nie sú len dlhé piesočné pláže a letoviská plné turistov

Kapadócia je turecké územie, ktorého osídľovanie začalo 6 500 rokov pred naším letopočtom. Názov tejto lokality v preklade znamená krajina krásnych koní. Zaujímavosťou je, že toto teritórium je tvorené sopečnými usadeninami.

Tie pochádzajú z vulkánov Hasan Dagi (výška 3 268 metrov) a Erciyes Dagi (3 917 metrov). Mnoho týchto zvetraných komínov sa stalo základom aj pre budovanie obydlí a náboženských objektov.

Oblasť Kapadócie už nie je tak osídlená ako v minulosti, turistom má však stále čo ponúknuť. Smerujú sem dokonca mníšske komunity. Niektoré ciele tejto lokality sú navyše zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. 

Túto vyhľadávanú oblasť stredného Turecka možno označiť aj ako krajinu prírodných divov. Užívať sa tu dá nielen príroda, ale aj skalnaté miesta zasadené do hlbokých kaňonov.

Takým pomyselným stredobodom Kapadócie je bezpochyby mestečko s názvom Göreme. Jedno z najnavštevovanejších miest Anatólie, kde sa nachádzajú skalné útvary a vytesané domy na každom kroku. Skalné mesto je centrom turistov, takže v ňom nájdeš aj množstvo hotelov a reštaurácií.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Kayak.com, Booking.com, gocappadociaturkiye.com, TripAdvisor, theturkeytraveler.com, cappadociaballoonbookings.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá