V Rakúsku od utorka opätovne otvoria tisícky obchodov

  • Prísne pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov napriek tomu ostávajú v platnosti.
rakúsko
Zdroj: Unsplash/Pixabay
  • Prísne pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov napriek tomu ostávajú v platnosti.

Rakúsko od utorka opätovne otvára tisícky obchodov v rámci uvoľňovania opatrení, ktorých cieľom je zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Záhradné centrá, hobby centrá a malé obchody otvoria svoje brány v rámci plánu rakúskej vlády na opätovné naštartovanie ekonomiky. Prísne pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov napriek tomu ostávajú v platnosti a úrady naďalej vyzývajú ľudí, aby ostali pokiaľ možno doma. V Rakúsku je navyše stále povinné nosiť ochranné rúška v supermarketoch aj v lekárňach.

Aj iné európske krajiny postupne pristupujú k pomalému uvoľňovaniu reštrikcií. Španielsko dovolilo niektorým firmám pokračovať v činnosti, Dánsko otvorilo školy pre menšie deti. Taliansko, najťažšie zasiahnutá krajina Európy s vyše 20-tisíc obeťami, povolí niektorým spoločnostiam obnoviť podnikanie. Francúzsky prezident Emmanuel Macron, naopak, predĺžil prísne opatrenia v krajine o ďalšie štyri týždne, až do 11. mája. V televíznom prejave to zdôvodnil tým, že súčasné reštrikcie šírenie vírusu spomalili, ale nezastavili ho.

Svetová zdravotnícka organizácie (WHO) privítala spomalenie šírenia nákazy v Európe, zároveň však varovala pred unáhleným uvoľňovaním opatrení.

Čítaj viac >>Koronavírus je desaťkrát smrtelnější než prasacia chrípka, varuje WHO

 

Zdroje: SITA, BBC.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech