RECENZIA | Huawei Watch – výnimočné smarthodinky

  • Do rúk sa nám dostali Huawei watch s vypletaným kovovým remienkom. Smarthodinky nám zapožičala spoločnosť Huawei, spoločnosť známa najmä sieťovými a hardverovymi riešeniami. Huawei watch sú ich prvým počinom v oblasti smarthodiniek a tak sme boli zvedaví, či sa im podarí preraziť medzi etablovanou konkurenciou.
100_1975-1-e1454171508242-750x422
  • Do rúk sa nám dostali Huawei watch s vypletaným kovovým remienkom. Smarthodinky nám zapožičala spoločnosť Huawei, spoločnosť známa najmä sieťovými a hardverovymi riešeniami. Huawei watch sú ich prvým počinom v oblasti smarthodiniek a tak sme boli zvedaví, či sa im podarí preraziť medzi etablovanou konkurenciou.

Prišli v čase, kedy už viacero technologických gigantov mali na trhu svoje smart hodinky. Niektorí vsadili na štvorcový tvar, no podľa nášho názoru je okrúhly tvar smarthodiniek tá správna voľba a práve touto cestou sa Huawei vidal. Dokonca sa vyvarovali čiernemu pásiku na spodnej časti displeja, ako je to pri Moto360 a tým si zaistili plusový bod u mnohých zákazníkov. Poďme sa teda na nich pozrieť bližšie.

Kľúčové špecifikácie Huawei Watch:

Rozmery: 42 x 42 x 11.3 mm

Displej: 1.4″ AMOLED displej, 400 x 400 pixelov, 286ppi

Kompatibilita: Android 4.3 alebo novší, iOS 8.2 alebo novší

Ostatné: Akcelerometer, Gyroskop, Barometer, Snímač srdcového tepu, Krokomer

Konektivita: Wi-Fi, Bluetooth 4.1 BLE

Batéria: 300 mAh, funkcia rýchleho nabíjania

Balenie

Huawei Watch

 

Balenie pôsobí luxusne a vďaka tomu až do chvíle keď ich nezapnete na ruke, máte pocit, že ste si kúpili tradičné hodinky. Základná krabička sa skladá z troch poschodí a je vystlaná jemnou tkaninou. Na spodnej strane veka nájdete po otvorení motto, ktorého sa Huawei drží – „Timeless Design Smart Within“. Na vrchu balenia nájdete dominujúce inteligentné hodinky Huawei Watch. Vrchné poschodie vyberiete za pomoci dvoch kolíčkov po jeho stranách a tak sa dostanete k návodu na použitie pod ktorým sa schováva príslušenstvo. O ňom si niečo povieme neskôr.

Design a konštrukcia

Huawei Watch

 

Už po otvorení krabičky s hodinkami posadenými navrchu, máte pocit, že ste si kúpili luxusné hodinky. Podľa nás sú tieto hodinky to najkrajšie čo na trhu smarthodiniek môžete momentálne dostať. Áno, je to subjektívny názor a nájdu sa aj taký čo budú nesúhlasiť. Momentálne Huawei ponúka tieto smart hodinky vo viacerých variantoch a tak voľbu správnej farby a remienka nechala spoločnosť na vás. Nižšie nájdete malú galériu dostupných variantov.

 

Späť k nášmu testovaciemu kusu. Kovová konštrukcia pôsobí veľmi pevné a solídne. Vzbudzujú dojem, že bežné nosenie ich nerozhádže, avšak kov sa bežným používaním rýchlo a ľahko poškriabe. Stým musíme rátať pri všetkých, aj tých klasických. Duch klasických hodiniek je umocňovaný úzkym rámom a gombíkom v pravej hornej časti rámu.Celkové telo hodiniek je veľmi dobre spracované a je vidno, že sa spoločnosť Huawei vyvarovala chýb ostatných výrobcov. Telo s priemerom 42 milimetrov padne ako uliate na väčšinu zápästí. Hrubé sú len 11.3 milimetra čo nepôsobí veľmi masívne na zápästí. Huawei sa tiež pokúsil optický telo zúžiť jemným zaoblením zadného krytu.

Okrúhly displej dominuje celým hodinkám a je zasadený jeden milimeter do hĺbky, čím ho ochránite od bežných škrabancov. Displej tiež chráni zaphirove sklíčko Gorrilla Glass 3, ktoré je vysoko odolné voči poškriabaniu. Bolo by zaujímavé vyskúšať do akej miery je kovové telo a sklíčko odolné voči škrabancom.

Huawei Watch

 

1.4 palcový AMOLED displej je veľmi kvalitný a rozlíšenie 400 x 400 pixelov zaručuje veľmi dobrú čitateľnosť a vykreslenie farieb. AMOLED technológia je o výraznej čiernej farbe a biela farba na pozadí zdôrazňuje čierny text a ten je veľmi dobre čitateľný aj pri malej veľkosti. Výberom čierneho ciferníku zdôraznite luxusný dizajn hodiniek.

Telo smarthodiniek plynule prechádza cez ukotvenie až do remienka. K ukotveniu remienka máme menšie výhrady. Odpojiť remienok od tela hodiniek nie je problém a poslúži na to malý kolíček s pružinou na remienku. Tento systém upínania je veľmi rýchly a asi aj spoľahlivý. Pri odpojení a následnej snahe zapojiť remienok späť sme mali pocit, že to upínanie povolí. Preto sme pevnosť zapnutia viackrát skúšali jemným potrasením. Pocit z toho, že sa nám remienok pri bežnom nosení odpojí a hodinky nám z ruky spadnú po chvíli vystriedala istota, že je upínanie dosť pevné a nič také sa nestane.

V redakcii máme Huawei Watch s vypletaným kovovým remienkom, ktorý pôsobí prémiovo. Problémy sme mali so zapínaním remienka. Kým sme si našli svoj patent na zapínanie remienka jednou rukou, opierali sme si ich o nohu.Celkový dojem z hodiniek a kovového remienka je úžasný. Ľuďom sa tieto inteligentné hodinky na prvý pohľad veľmi páčili a viac ako funkciám venovali svoju pozornosť celkovému dizajnu.

Batéria

Huawei Watch battery

 

Toto je odsek, v ktorom nájdete veľké negatívum týchto smarthodiniek. Pri bežnom používaní 300 mAh batéria vydrží niečo vyše dňa. Batéria nie je vymeniteľná a tak vždy, keď sme si ich chceli na druhý deň zobrať so sebou, tak sme ich nechali cez noc v nabíjačke. Toto je veľká nevýhoda, ktorú skrýva skvelý dizajn týchto smarthodiniek. Niektorí si svoje klasické hodinky ukladáme do krabičky. Žiaľ, v najbližšej dobe k nim nepridáme smarthodinky. Tie skôr budeme nechávať pod nabíjačkou.

Funkcia rýchleho nabíjania nám prišla pri testovaní celkom vhod. Kedže sme im pri testovaní dali zabrať a bolo nám ľúto, že kvôli batérii naše hranie sa s nimi musíme prerušiť. Čo sa týka nabíjania, tak pri našom testovaní sa 80% batérie dosiahlo za približne 50 minút.

Príslušenstvo

Zástrčka pre USB kábel je tradičná ako pri telefónoch. USB kábel je na druhej strane ukončený nabíjacím kolieskom, na ktoré musíte hodinky správne umiestniť. Napasovanie hodiniek na nabíjačku je nepraktické, pretože musíte hodinky umiestniť presne na nabíjacie konektory. Tu by to celé zachránilo bezdrôtové nabíjanie.

Návod na použitie je veľmi prehľadný a určite v ňom nájdete všetko potrebné. Dostupný je v rôznych jazykoch. Funkcie sú stručne a dobre vysvetlené.

Softvér a synchronizácia

Smarthodinky nastavíte bez veľkých problémoch s pomocou aplikácie Android Wear nainštalovanej na telefóne. Sledovaním jednotlivých krokov na telefóne a smarthodinkách ich spojazdnite za pár minút.

Aplikácie, ktoré bežne používate na telefóne, ako napríklad Facebook sa automaticky nainštalujú do smarthodiniek a okamžite začnete dostávať notifikácie o nových správach. Huawei Watch sú neustále spojené s vaším telefónom pomocou Bluetooth pripojenia. Pripojenie je spoľahlivé a rýchlo reaguje na prichádzajúce hovory a správy. Nikdy sme nemali problém s prijatím hovoru, prečítaním správy alebo emailu. Emaily a správy sú veľmi dobre čitateľné na displeji smarthodiniek. Smart hodinky nám dosť pomohli v momente, keď sme čakali dôležitý hovor a náš telefón mal vypnuté zvuky. Prijatie hovoru je jednoduché a potiahnutím do strany dokáže aktivovať hovor na vašom telefóne. Toto by sa malo čoskoro zmeniť. Huawei Watch majú zabudované reproduktory, ktoré by mali byť aktivované ďalšou aktualizáciou operačného systému Android Wear. Takto budete môcť telefonovať pomocou inteligentných hodiniek.

Do menu sa dostanete potiahnutím prstom doľava po ciferníkom. Navigovanie v menu je prehľadné. Navrchu nájdete obľúbené aplikácie a pod nimi ďalšie aplikácie zoradené v abecednom poradí. Ak ste na zamknutej obrazovke (ciferníku) potiahnete prstom doprava a dostanete sa ku svojim kontaktom, kde môžete spustiť volanie na vašom telefóne. Ďalším potiahnutím sa dostanete na hlasové vyhľadávanie “Google Now”. Táto funkcia je veľmi šikovná, no my žiaľ nie sme zvyknutý na jej využívanie. Potiahnutím zhora, spustíte roletu s nastaveniami, zvukov a jasu.

 

S novou verziou Android Wear prišli aj možnosti ovládania hodiniek pomocou gest. Trhnutím s hodinkami k sebe a od seba dokážete scrollovať medzi jednotlivými notifikáciami. Tieto gestá nefungujú v bežných aplikáciách no pri čítaní notifikácii táto funkcia poteší.

 

Funkcia, ktorou sa Huawei snaží zaujať zákazníkov je merač tepu. Ten však nedokáže merať tep neustále a tak dáta z neho veľmi nevyužijete. Remienok, ktorý sme mali my k dispozícií, nie je určený na športovanie, ten skôr vynikne na zápästí s vašou košeľou a sakom.

Veľkým plusom je široký výber ciferníkov, ktoré si môžete veľmi ľahko a rýchlo zmeniť a tak dodať svojim smarthodinkám elegantný alebo športový vzhľad. Všetky ciferníky veľmi dobre vyniknú a pôsobia živo na okrúhlom displeji. Ak by vám to nestačilo, tak v obchode Google Play nájdete obrovské množstvo aplikácií s najrôznejšími ciferníkmi.

Záver

Huawei Watch

 

Huawei Watch nemôžete nemilovať. Čínska spoločnosť sa ako jedna z mála technologických spoločností vydala správnym smerom na poli smarthodiniek. Vyrobením hodiniek, ktoré sa podobajú na klasické hodinky, upútali pozornosť nie len ľudí zajímajúcich sa o technológie, ale tiež bežných zákazníkov. Jediné ich negatívum jemne zatieňuje krásny dizajn a tak, keď ich práve nebudete mať v nabíjačke, určite upútate pozornosť nejedného človeka okolo vás.

Tradičné tvary, vysoko-kvalitné materiály a dôraz na detaily je niečo, čo by ste čakali od smarthodiniek, ktoré chcú preraziť medzi etablovanou konkurenciou. Musíme povedať, že Huaweiu sa vstup na tento trhu veľmi vydaril a ich prvé smarthodinky zaujmú každého, kto ich uvidí na vlastné oči. A po prvom úžase, bude určite nasledovať otázka: „Koľko taká sranda stojí?“ A vaša odpoveď: „Veľa!“. Myslíme si však, že ak sa rozhodnete zaplatiť za tieto hodinky akúkoľvek cenu, tak určite nebudete ľutovať.

Na záver môžeme povedať, že Huawei Watch sú jedny z najkrajších inteligentných hodiniek na trhu a vďaka Android Wear sú veľmi dobrým pomocníkom nie len v práci a aj v bežnom živote.

+ Plusy – Mínusy
+ Špičková konštrukcia – Výdrž batérie
+ Krásny displej – Vysoká cena
+ Vymeniteľné remienky – Nabíjací konektor
+ OS Android Wear

Zdroj: mojesmarthodinky.sk, zdroj fotografií: mojesmarthodinky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech