Refresher ukončil prevádzku jedného z najznámejších filmových portálov

  • Filmkult.sk pokrýval filmy a seriály, dnes už neexistuje
  • Filmových a seriálových webov je na slovenskom internete len hŕstka
filmkult
waybackmachine
  • Filmkult.sk pokrýval filmy a seriály, dnes už neexistuje
  • Filmových a seriálových webov je na slovenskom internete len hŕstka

Koncom októbra sa portál Refresher.sk rozhodol ukončiť prevádzku známeho portálu Filmkult.sk, ktorý organizačne spadal pod Refresher.

Filmkult pokrýval všetok filmový a seriálový obsah, ktorý by inak končil na Refresheri. Okrem noviniek sa na portáli zjavovali recenzie, každotýždenné pokrytia box officov či tipy na zaujímavé kinematografické počiny.

Refresher pritom už pred niekoľkými mesiacmi obmedzil redakciu Filmkultu len na základný počet členov. Dnes už Filmkult (pravdepodobne kvôli dlhodobej nerentabilnosti) neexistuje vôbec a doména je presmerovaná do kategórie Cinema na hlavnom webe Refresheru. Kedysi to bolo naopak, kategória Cinema viedla rovno na Filmkult.

Zdá sa, že aj kadencia samotných filmových a seriálových článkov je značne spomalená, redakcia Refresheru ich pridáva maximálne okolo päť až šesť denne.

Filmových portálov pritom na slovenskom internete nie je veľa, z posledných existujú napríklad portály Kinečko, Rewind, Kinema a Filmsk, pričom posledný z uvedených je k dispozícii aj v printovej forme na vybraných predajných miestach a vydáva ho Slovenský filmový ústav.

CEO a zakladateľ Refresheru Gabor Boros sa do uzávierky nevyjadril.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK