Reštaurácia Sexi Dog si potrpí na prvotriedne suroviny a vlastnú výrobu. Aj v koronakríze varia kvalitné jedlo s kreatívnym prístupom

Snímka obrazovky 2020-11-23 o 13.58.52
Sexi Dog

Reštaurácia Sexi Dog je na bratislavskej gastro scéne pomerný nováčik, no napriek tomu si stihla získať slušný objem fanúšikov. Misiou tohto podniku s provokatívnym názvom je priniesť do hlavného mesta koncept, ktorý tu nie je celkom bežný: skutočne kvalitné jedlo spolu so zážitkom v príjemnom prostredí, no za sumu, ktorá ťa nezruinuje. Interiér je komfortný, priateľský a zároveň sexy, takže sem môžeš vziať mamu, obchodného partnera aj frajerku. Obsluha je pritom päťhviezdičková, takže ak máš rád trochu príjemného obskakovania, Sexi Dog je pre teba dokonalá destinácia. Celé je to však najmä o jedle.

V tomto podniku si potrpia na prvotriedne ingrediencie, poskladané šéfkuchárom Dušanom Platkom do mierne neobvyklých kombinácií. Jedlá sú často tie, ktoré poznáš od babičky, lenže v trochu inej, originálnej podobe. Šéfkuchár sa hrá s netradičnými postupmi či surovinami, každé jedlo doladí do úplnej dokonalosti. Okrem (ne)klasických slovenských klasík tu nájdeš aj elementy svetovej kuchyne, či už americkej, stredomorskej alebo ázijskej. Keďže kvalita surovín je tu top priorita, dostaneš tu napríklad jahňacinu z Rudimova, hydinu z Topfarmy, vajíčka jedine od šťastných sliepok z voľného chovu… A keď si dáš trebárs taký tekvicový prívarok, môžeš si byť istý, že je robený poctivo z pečenej tekvice, bez zbytočnej múky alebo mlieka. Nenájdeš tu ani žiadne polotovary — kuchyňa vyrába sama všetko, čo sa len dá, vrátane vlastných klobás alebo sirupov.

zdroj: Sexi Dog
  

S príchodom pandémie sa všetky gastroprevádzky museli začať okamžite orientovať na take-away a delivery. Dá sa to však urobiť v reštaurácii, kde je veľkou súčasťou zážitku  servis a atmosféra? Šéfkuchár Dušan presvedčivo tvrdí, že áno. Zastáva zdravý pohľad, že podniky musia byť teraz najmä flexibilné, trochu sa hecnúť a čo najlepšie využiť aktuálnu príležitosť. Spolu so svojím zohratým tímom začal vymýšľať jedlá, ktoré na obed či večeru zasýtia, no stále sú v línii s pôvodnou ideou Sexi Dog: výnimočné jedlo, ktoré je samo osebe zážitok, či už si ho dáš v príjemnom posedení reštaurácie alebo doma v obývačke. V Sexi Dog sa jednoducho neprestáva makať.

My nie sme street food reštaurácia, takže sme museli začať vymýšľať, ako naše jedlo ponúknuť v týchto ťažkých časoch. Je to aj výzva — človek sa učí nové veci, musí byť kreatívny a zároveň obracať každé euro. Stále sa snažíme si čo najviac vecí vyrábať sami, teraz napríklad pečieme aj vlastné pečivo,” hovorí Dušan.

Dôležité je teraz napríklad aj to, ako jedlo “drží” pri prevoze, aby ste si ho mohli v dostatočne dobrej kvalite priniesť domov,” vysvetľuje šéfkuchár. V delivery menu sú teda výdatné jedlá vo forme našej klasiky v zaujímavej úprave, alebo už spomínané jedlá svetovej kuchyne v netradičnej podobe.

zdroj: Sexi Dog

Reštaurácia nezaháľa a svoju ponuku práve rozširuje aj o predvianočný servis v podobe sviatočného cateringu na mieru a jedlých vianočných darčekových balíčkov. Catering je k dispozícii firmám (alebo aj rodinám), ktoré kvôli opatreniam nemôžu zrealizovať svoju tradičnú vianočnú party. Sexi Dog ti podľa dohody pripraví a privezie perfektné vianočné menu, hotové naservírované švédske stoly, k tomu samozrejme sexi drinky v podobe vianočného punču a vareného vína, alebo solídne tastingové sety  rumu a whiskey. Balíčky sú zasa super možnosť pre každého, kto chce obdarovať svojich blízkych, obchodných partnerov, alebo kamarátov. Sú to vlastnoručne vyrobené chuťovky priamo od šéfkuchára, ktoré jednoducho zanechajú dojem a vytvoria nezabudnuteľný zážitok v sviatočnom období.

Ak máš teda chuť na naozaj prvotriedny obed alebo večeru (a nechce sa ti práve variť), objednaj si rýchlu Sexi Dog delivery — funguje cez pracovné dni od 9:00 do 18:00, pričom po jedlo sa tam môžeš kľudne zastaviť aj osobne. Okrem stabilného menu sa každý deň v týždni obmieňa denná ponuka, ktorú nájdeš na www.sexidog.sk.

zdroj: Sexi Dog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech