Rodina jej vybrala rakvu aj náhrobný kameň. V deň, keď ju mali odpojiť od prístrojov, sa však všetko zmenilo

  • Žene vysoké šance na život nedávali
  • Blízki jej prebudenie považujú za zázrak
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, commonswikimedia/Nabokov, unsplash/Jonathan Borba
  • Žene vysoké šance na život nedávali
  • Blízki jej prebudenie považujú za zázrak

Meno Bettina Lerman zaplavilo mnohé zahraničné médiá. Ženu, pripojenú na pľúcnu ventiláciu, nemohli lekári prebudiť z kómy. Rodina sa preto rozhodla pre jej odstavenie od prístrojov.

Vybrali rakvu aj náhrobný kameň

Situácia, ktorá v súvislosti s prípadom nastala, však prekvapila nielen blízkych, ale aj lekárov. Žena sa totiž z kómy prebudila v deň, kedy ju plánovali od prístrojov odpojiť. Ako uvádza CNN, blízki sa s tragédiou postupne stotožňovali. Rodina Bettiny Lermanovej už pripravila pohreb a vybrala pre 69-ročnú ženu rakvu aj náhrobný kameň.

„V rámci rodiny sme sa stretli v nemocnici, pretože sa moja matka dlho z kómy nepreberala. Aj napriek snahám lekárov sa nedarilo prebudiť ju. Hovorili, že jej pľúca sú úplne zničené a že ide o nezvratné poškodenie,“ cituje portál Globalnews Bettinho syna.

Ten ďalej uviedol, že po správach o prebudení matky z rúk doslova pustil na zem telefón.

Ľudí si pamätala

O zázraku hovoria najmä preto, že žena, ktorá vo februári oslávi 70 rokov, mala množstvo zdravotných problémov vrátane cukrovky a pred pár rokmi mala srdcový infarkt a operáciu štvornásobného bypassu.

zdroj: unsplash/Amir Arabshahi

„Moja matka je veľmi veriaca, rovnako ako veľa jej priateľov, ktorí sa za ňu modlia. Nie som až tak nábožný, no začínam veriť, že jej pomohol zázrak,“ uvádza pre CNN jej syn.

Zdroje: CNN, Globalnews 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie