Romana Tabák to prepískla: Zverejnila brutálne zábery zo Zochovej, politológ ju nešetril

  • Slovensko šokovala tragická nehoda, pri ktorej zahynulo päť ľudí
  • Romana Tabák na sociálnych sieťach zverejnila explicitné zábery z miesta nehody
Na fotke Romana Tabák a policajné auto
Romana Tabák, TASR/Jakub Kotian, Martin Baumann
  • Slovensko šokovala tragická nehoda, pri ktorej zahynulo päť ľudí
  • Romana Tabák na sociálnych sieťach zverejnila explicitné zábery z miesta nehody

Slovensko šokovala tragická dopravná nehoda, ku ktorej došlo ešte včera (2. 10.) po 22. hodine v noci blízko Zochovej ulice. Počas desivého incidentu narazilo auto s opitým vodičom do autobusovej zastávky plnej ľudí.

Tragédia na Zochovej

Tragická nehoda v centre Bratislavy si zatiaľ vyžiadala päť obetí a traja ľudia sú aktuálne hospitalizovaní. Na sociálnej sieti o tom informovala starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Polícia začala v prípade nehody v centre Bratislavy trestné stíhanie vo veci usmrtenia. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff. „Prípad riešia bratislavskí krajskí kriminalisti,“ dodal.

Informoval, že vodičovi, ktorý spôsobil nehodu, namerali 1,69 promile alkoholu, jeho 36-ročnému spolujazdcovi vyše jedného promile.

„Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestený v cele policajného zaistenia,“ doplnil Szeiff o prvotnom postupe policajtov v súvislosti s nehodou.

Tabák zverejnila explicitné zábery na sociálnych sieťach

K tragédii sa následne vyjadrilo viacero politických predstaviteľov. Prezidentka Zuzana Čaputová i premiér Eduard Heger vyjadrili pozostalým úprimnú sústrasť. Avšak našli sa aj takí, ktorých kondolencia či skôr jej spôsob môžeme bez váhania označiť za nemiestny.

Problémová poslankyňa Romana Tabák (Sme rodina) napríklad na svojom Instagrame a TikToku zverejnila spolu s vyjadrením úprimnej sústrasti  aj explicitné zábery z miesta nehody. S otázkou, či zverejňovanie takýchto záberov považuje za prijateľné, sme sa obrátili na samotnú Tabák.

Na snímke explicitné zábery z nehody
zdroj: Instagram/Romana Tabák

„Najprv to bolo na internete, prvá to uverejnila Jojka, ja som neuverejnila nič, čo nie je na internete,“ reagovala poslankyňa. Zákonodarkyne sme sa opýtali, či je podľa nej vhodné, aby ako politička zverejňovala explicitné zábery z nehody.

„Keď som to zverejnila, je mi to veľmi ľúto a vyjadrujem sústrasť všetkým pozostalým. Teraz čo idete urobiť z ničoho niečo?“ odkázala politička, ktorá sa neslávne zviditeľnila mnohými excesmi.

Vláda Eduarda Hegera čelila množstvu škandálov

Zábery z nehody Tabák pôvodne zverejnila aj na svojom účte na TikToku, v súčasnosti ich tam ale už nenájdeš. „Už tam nie je? Tak to asi oni stiahli,“ odpovedala politička. 

Koziak: Romana Tabák je bulvárna politička

O vyjadrenie k tomuto incidentu sme požiadali politológa Tomáša Koziaka. Podľa Koziaka, ak niekto publikuje podobné video, závisí aj na tom, čo je on sám za typ človeka a osobnosti.

„Nazvem to tak, že Romana Tabák je bulvárna politička, a tomu zodpovedá aj to, čo robí. Samozrejme, uverejňovanie takýchto vecí, ako sú smrteľné nehody, tak to patrí do oblasti tvrdého bulváru. Neprekvapuje ma, že to urobila práve Romana Tabák. Je to strata súdnosti v jej prípade, ktorá sa len potvrdzuje,“ okomentoval političkinu iniciatívu Koziak.

Zdroje: archív Startitup, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá