Rozkol v OĽaNO: Jožo Pročko je zásadne proti novému policajnému prezidentovi. Je to Smerohlasácke víťazstvo, tvrdí

  • Jablkom sváru sa stala voľba policajného prezidenta
  • Poslanec Jožo Pročko opakovane zdôrazňuje, že Kovařík bol Ficovou zásterkou boja s korupciou, no v skutočnosti korupciu iba kryl
pročko kovařík mikulec
TASR/Jakub Kotian
  • Jablkom sváru sa stala voľba policajného prezidenta
  • Poslanec Jožo Pročko opakovane zdôrazňuje, že Kovařík bol Ficovou zásterkou boja s korupciou, no v skutočnosti korupciu iba kryl

Peter Kovařík sa stal z dočasného policajného prezidenta riadnym šéfom policajného zboru. Brannobezpečnostný výbor ho odporučil a minister vnútra za OĽaNO Roman Mikulec ho ešte vo štvrtok vymenoval do funkcie. Poslanec za OĽaNO Jožo Pročko sa však už od výboru proti voľbe ohradzuje.

Boj proti korupcii je pre mňa hodnotová vec. Preto som a budem proti tomu, aby ľudia ako Peter Kovařík boli vymenovaní do funkcie policajného prezidenta SR. Aby takíto ľudia pracovali na Ministerstve vnútra. Minister nemusí vymenovať prezidenta.

Stále zastávam názor, aby sme voľbu prezidenta PZ upravili tak, ako sme si to dali do PVV. Nech sa to rozšíri a mali šancu aj čestní policajti, ktorí museli po Smeráckych tlakoch a vyhrážkach odísť z funkcií či zo zboru,“ napísal Pročko.

Boj proti korupcii je pre mňa hodnotová vec. Preto som a budem proti tomu aby ľudia ako Peter Kovařík boli vymenovaní do…

Posted by Jožo Pročko – stránka on Thursday, January 28, 2021

Kovařík je Smerohlasácke víťazstvo. To ale nie je jediný problém ministra vnútra. Sú ďaľší nominanti Smeru, ktorí nám naďalej riadia políciu a iné inštitúcie. Roman Mikulec tvrdí, že im verí. Ja nie,“ napísal neskôr Pročko na Facebooku.

Pročko tiež zdôraznil, že v programovom vyhlásení vlády sa píše, že policajný prezident sa bude voliť inak. Voľba však prebehla podľa starých pravidiel, teda podľa Pročka „rovnako, ako to robil Smerohlas“.

Andrej Danko je späť. Plný nových myšlienok venoval Pellegrinimu štipľavé video: „Nie si Kráľ Slnko“

Bývalý zabávač a dnes poslanec NR SR za OĽaNO už počas parlamentného výboru upozorňoval, že Kovařík je preňho „symbol Ficovej zásterky, ktorá sa tvárila, ako bojuje Smerohlas s korupciou, ale ani jedna kauza, ktorá prišla ku Kovaříkovi, sa nevyšetrila.

Jednoznačne OĽaNO proti tomuto pánovi protestovalo už v roku 2017, keď poslanci OĽaNO skonštatovali, že ako riaditeľ na Úrade vlády Odboru prevencie korupcie len posúval poštu a pôsobil len ako Ficova zásterka BOJA S KORUPCIOU. Ďalším jeho lapsusom bola strata dokumentov z kauzy Váhostav-Stromček, kde vraj odovzdal dokumenty, ktoré hovorili o podozreniach z korupcie svojmu podriadenému, a ten ich stratil. Kovaříkove dlhoročné prepojenie so Smerohlasom je pre mňa problém a manželka pána Kovaříka pracovala na úrade pod Kotlebovým vedením,“ nešetril kritikou Pročko.

Na Mikulca naliehal, aby ho do funkcie policajného prezidenta nevymenoval. Peter Kovařík sa stal dočasným policajným prezidentom po tom, čo z funkcie odstúpil Milan Lučanský, a to v lete v roku 2020. Podľa vlastných slov mu prekážalo, že polícia je spolitizovaná. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech