Ruská propaganda pritvrdzuje: Tretia svetová už začala

  • Ruská propaganda sa stupňuje a tvrdí, že sa začala tretia svetová vojna
  • Ruskí politici klamú, chcú z nás urobiť popol a myslia si, že USA sa ich boja
ruská propaganda
Wikimedia Commons/Kremlin.ru Wikimedia/Creative Commons Zero,
  • Ruská propaganda sa stupňuje a tvrdí, že sa začala tretia svetová vojna
  • Ruskí politici klamú, chcú z nás urobiť popol a myslia si, že USA sa ich boja

Ruská propaganda v súvislosti s vojnou na Ukrajine nemá hraníc. Napríklad po dobytí Mariupolu sa v jeho uliciach premávajú biele dodávky s LED obrazovkami šíriacimi ruskú „alternatívnu pravdu“. To však nie je všetko. V ruskom parlamente to tiež poriadne vrie. Po novom je vraj Rusko nútené po Ukrajine demilitarizovať aj NATO.

Podľa ruskej televíznej propagandistky Oľgy Skabejevovej je na čase priznať, že „špeciálna operácia“ sa už skončila, no začala sa tretia svetová vojna. Práve ona tvrdí, že Západ prinútil Rusko demilitarizovať nielen Ukrajinu, ale už aj celé NATO.

„Možno je na čase priznať, že ruská ‚špeciálna operácia’ na Ukrajine sa skončila v takom zmysle, že sa už začala skutočná vojna. Navyše, ide o tretiu svetovú vojnu. Sme nútení demilitarizovať nie len Ukrajinu, ale celé NATO,“ uviedla Skabejevová v televízii.

Po začiatku svetovej vojny chcú uniesť politikov Západu

Oľga síce tvrdí, že jej krajina musí demilitarizovať NATO, no Oleg to všetko zobral na ďalšiu úroveň. Vysokopostavený politik Oleg Mozorov totiž navrhol začať unášať ministrov z krajín NATO. Chce ho v Moskve vypočúvať o tom, aké „príkazy“ dáva západ Kyjevu.

„Plán, ktorý navrhujem, možno znie až neskutočne… V blízkej budúcnosti, v istom čase, pôjde minister vojny nejakej krajiny NATO vlakom do Kyjeva na rozhovory s (ukrajinským prezidentom Volodymyrom) Zelenským. Ale nedostane sa tam. A skončí niekde v Moskve,“ povedal v pondelok večer Morozov, ktorý sa objavil v diskusnej relácii ruskej štátnej televízie. Informuje o tom agentúra TASR.

Oľga a Oleg priznali, že ráno v Moskve nemusí byť príjemné

Na slová Olega Mozorova reagovala vyššie spomínaná neslávna moderátorka Oľga Skabejevová. „Myslíte tým, že ho unesieme?“ spýtala sa.

„Áno. A potom zistíme, kto dal na čo príkaz, kto je za čo presne zodpovedný,“ odpovedal Morozov.

„Nie je to až taká neskutočná predstava… Teraz platia vo svete nové pravidlá. Nech všetci títo vojnoví ministri chodiaci do Kyjeva trochu porozmýšľajú nad tým, aké by to bolo prebudiť sa v Moskve,“ dodal zákonodarca.

Americké deti hladujú, ukrajinské bojujú

V relácii 60 minút, v ktorej sa objavil aj Morozov, vystúpil ruský politik Yevgeny Popov. Ten všetko zobral na ďalšiu úroveň. The Daily Beast uvádza, že Popov odkazoval na nedostatky voľnopredajného dojčenského mlieka pre deti v USA a poznamenal, že „americké deti nemajú čo jesť“. 

Odpoveď na túto poznámku prišla v podaní novinára Andreia Sidorčika. Obul sa do Západu poskytujúceho vojenskú pomoc Ukrajine. Jeho verzia však odkázala na to, že je to zbytočné, keďže Ukrajincom podľa jeho slov toho aj tak veľa nezostane.

Po Popovovej poznámke o hladujúcich deťoch v Amerike uviedol, že „ukrajinské deti dostávajú rakety a bomby, ktorými si majú nejakým spôsobom zaistiť budúcnosť. Nebudú mať otcov, domov, ich krajina bude vypálená. Nebudú mať nič z toho, čo americké deti majú“. 

„Ale budú mať McDonald,“ snažil sa situáciu zosmiešniť Popov vo svojej reakcii na Sidorčikove slová.

Na Ukrajine je vojna, no USA nás vraj neochránia

Ďalším predstaviteľom Ruskej federácie, ktorý sa rozhodol obuť do Západu, je poslanec a predseda nacionalistickej strany Rodina Alexej Žuravlev. Ten poznamenal, že „špeciálna operácia“ na Ukrajine je vlastne vojna. No podľa jeho slov to nie je vojna proti Ukrajine, aj napriek tomu, že sa tam odohráva, ale proti celému Západu. 

„Vedieme špeciálnu vojenskú operáciu, ale verím, že toto je vojna. Ako každý vidí, ako každý vie, táto vojna nie je proti Ukrajine, ale proti Západu,“ vysvetlil politik.

Žuravlev uviedol, že Západ situáciu eskaluje výcvikom Ukrajincov a dodávkami zbraní. „Myslia si, že Rusko prehrá? To je šialenstvo. Naozaj si tento kretén (s odkazom na nemeckého kancelára Scholza) myslí, že môžeme prehrať? My, jadrová veľmoc? Sme vedúca jadrová veľmoc a my môžeme prehrať? Ako si to predstavuje?“ pýta sa politik a dodáva, či si Európa a Scholz myslia, že Rusi zajtra povedia, že spravili chybu a stiahnu sa z Krymu.

„To sa nemôže stať. Nakoniec z vás ostane len popol a Američania povedia: ‚Veci sa stali. Nie je to veľká vec. Len nestrieľajte na nás’,“ varoval politik.

Žuravlev si myslí, že Američania sa Ruska boja a že preto Európanov nebudú chrániť. Nuž, zrejme si neuvedomuje, že už teraz podporujú Ukrajinu, ktorá je geograficky európskym štátom.

Zdroje: Twitter, TASR, The Daily Beast

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá