Ryanair sa vráti na oblohu už o pár týždňov. Na tieto zmeny si budeš musieť počas letu zvyknúť

  • Ryanair od 1. júla obnoví až 1 000 letov denne
  • Tým pokryje spolu 90 % jeho bežných trás
  • Cestujúci budú musieť nosiť rúška a ak im bude nameraná zvýšená teplota, nebudú môcť odletieť
Ryanair/Youtube/Facebook
  • Ryanair od 1. júla obnoví až 1 000 letov denne
  • Tým pokryje spolu 90 % jeho bežných trás
  • Cestujúci budú musieť nosiť rúška a ak im bude nameraná zvýšená teplota, nebudú môcť odletieť

Letecká spoločnosť uviedla, že od stredy 1. júla 2020 obnoví približne 40% svojich letových plánov, informuje BBC. Všetky však budú podliehať vládnym obmedzeniam týkajúcim sa zrušenia letov v rámci EÚ a opatreniam v oblasti verejného zdravia na letiskách.

Nízkonákladová letecká spoločnosť tým zabezpečí takmer 1 000 letov denne. To znamená, že príde k obnoveniu 90 % letov, ktoré boli kvôli pandémii koronavírusu zrušené.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Ryanair Eddie Wilson uviedol: „Po 4 mesiacoch je čas znovu prinútiť Európu, aby sme sa mohli znovu stretnúť s priateľmi a rodinami. Je nutné  umožniť ľuďom návrat do práce a znovu naštartovať európsky cestovný ruch, ktorý poskytuje milióny pracovných miest.“

zdroj: Ryanair/Twitter

„Do 1. júla zostáva viac ako 6 týždňov. Spoločnosť Ryanair je presvedčená, že ide o najpraktickejší dátum na obnovu letových poriadkov. Cieľom je dovoliť ekonomikám založeným na cestovnom ruchu, ako napríklad Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Grécko, Francúzsko a iné, obnoviť zvyšky tohtoročnej turistickej sezóny,“ hovorí.

Eddie Wilson doplnil, že základným pilierom pre opätovný návrat, bude povinné nosenie rúšok či iného prekrytia úst a nosa. Ryanair odporúča, aby si každý ešte pred cestou na letisko zmeral teplotu. Ak bude cestujúcemu pri kontrole nameraná zvýšená teplota, nebude môcť letieť. Cestujúci by si tiež mali urobiť online check-in a stiahnuť si svoj palubný lístok do smartfónu.

Spoločnosť Ryanair zdôraznila, že jej lietadlá používajú vzduchové filtre HEPA. Ide o podobné filtre, aké sa používajú aj na kritických oddeleniach nemocníc. Okrem toho, všetky vnútorné povrchy lietadiel budú každú noc dezinfikované chemickými látkami, ktoré sú účinné viac ako 24 hodín.

Letecká spoločnosť bude tiež vyžadovať, aby všetci cestujúci, ktorí sa rozhodnú letieť v júli a auguste, v mieste odletu vyplnili niekoľko údajov. Upresniť budú musieť ako dlho sa plánujú zdržať v zahraničí a na akej adrese budú ubytovaní. Ich kontaktné údaje budú následne poskytnuté vládam EÚ, aby mohlo byť zabezpečené monitorovanie prípadných karanténnych nariadení, ktoré jednotlivé štáty EÚ vyžadujú. 

Miesta na všetky tieto lety sú už teraz v predaji na webe leteckej spoločnosti. Ceny jednosmernej letenky začínajú na 19,99 eur. Ryanair tiež predstavil nové video, ktoré má cestujúcich povzbudiť k dodržiavaniu hygienických opatrení na obmedzenie šírenia vírusu COVID-19.

Zdroje: The Mirror, Ryanair

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK