S appkou FitBucket pôjde vaša pracovná morálka prudko hore!

  • Nová slovenská aplikácia FitBucket pomáha firmám motivovať zamestnancov k fyzickej aktivite a tak zlepšovať ich zdravie. FitBucket podporuje aj tímovú prácu a uľahčuje spoznávanie nových kolegov. Výhodou je spolupráca appky s inými obľúbenými športovými appkami a tak poctivo zaznamenáva všetku aktivitu. Navyše zamestnanci môžu byť za svoju aktivitu odmenený rôznymi firemnými benefitmi.
image_1438326145.jpeg
  • Nová slovenská aplikácia FitBucket pomáha firmám motivovať zamestnancov k fyzickej aktivite a tak zlepšovať ich zdravie. FitBucket podporuje aj tímovú prácu a uľahčuje spoznávanie nových kolegov. Výhodou je spolupráca appky s inými obľúbenými športovými appkami a tak poctivo zaznamenáva všetku aktivitu. Navyše zamestnanci môžu byť za svoju aktivitu odmenený rôznymi firemnými benefitmi.

 

Pri fyzickej aktivite sa uvoľňuje hormón šťastia endorfín. Pravidelná fyzická aktivita je správnou cestou boja proti stresu a k zvýšenej produktivite. Cvičenie v kombinácii s endorfínmi pozitívne ovplyvňujú aj imunitu. Ak máte kancelárie plné demotivovaných, vystresovaných a často chorých zamestnancov, vhodným riešením sa javí práve cvičenie.

 

Vedeli ste, že :

10 000 krokov denne je známka fyzicky aktívneho človeka a pomáha pri prevencii obezity, či srdcovo cievnych ochorení.

2,5 hod týždenne miernej alebo 1,5h namáhavej fyzickej aktivity je absolútne minimum odporúčané pre zdravý životný štýl.

Až 87% percent zamestnancov je presvedčených, že práve zamestnávateľ by mal dbať na dodržiavanie ich zdravých návykov.

27% menej vymeškaných dní vďaka fyzickej aktivite vedie k finančným úsporám niekoľko desiatok tisíc EUR pre firmy.

 

 

 

Ako však motivovať zamestnancov aby cvičili alebo vykonávali akúkoľvek fyzickú aktivitu? Riešenie prináša aplikácia FitBucket. FitBucket zbiera a analyzuje údaje o športových aktivitách zamestnancov vo firemnom prostredí. Firmy si môžu prostredníctvom aplikácie vybrať preddefinovaný program, na ktoré aktivity sa chcú zamerať. Ich zamestnanci vytvoria tímy, zväčša mapujúce ich pracovné zaradenie, a prostredníctvom mobilných telefónov alebo wearables zbierajú body za ich každodenné aktivity ako chôdzu či beh. FitBucket je dostupný ako na Android tak aj iOS.

Veľkou výhodou FitBucket je, že sa integruje s najpoužívanejšími fitnes aplikáciami ako Google Fit, RunKeeper, FitBit a iné. Zamestnanci tak môžu zbierať body za všetky svoje aktivity aj z iných mobilných aplikácií. Prehľadná analýza vlastných výsledkov, tímu, či oddelenia zvyšuje motiváciu a zapojenie zamestnancov do športových aktivít. Za dosiahnuté úspechy získajú benefity nie len od firmy, ale aj od partnerov aplikácie.

Aplikácia navyše pomáha firmám ušetriť čas pri registrácií na maratóny, či plánovaním vlastných športových podujatí a tým znížiť náklady na ich realizáciu. Zamestnávatelia získajú prehľad najobľúbenejších športov vo firme a možnosť merať efektívnosť investícií vynaložených na podporu zdravého životného štýlu.

 

 

 

Vďaka tímovému zapojeniu sa výrazne zlepšia vzťahy na pracovisku, noví zamestnanci sa ľahšie zapoja do kolektívu a zvýši sa celková spokojnosť zamestnancov. Ich aktívny životný štýl bude mať pozitívny dopad na produktivitu, kreativitu a efektívnosť práce.

Tvorcom myšlienky je Tomáš Adamec, ktorý s prácou na appke začal v januári. Postupne sa okolo FitBucket vytvoril športom motivovaný tím v zložení androiďák Pavol, marketérka Denisa a „javista“ Martin. Po tvrdej práci týchto športovcov bude koncom tohto mesiaca spustená pilotná verzia.

 

FitBucket nie je len ďalšou fit aplikáciou, ktorá sa zameriava na športovcov – jednotlivcov. FitBucket prináša výhody aplikácií tohto typu a cvičenia do firemného prostredia. Appka síce sleduje aktivitu jednotlivcov, ale ich výkony spája do tímov a tak podporuje tímovú spoluprácu. Takýmto nenápadným spôsobom prinúti aj nešportovcov aspoň minimálne zvýšiť svoju aktivitu. Napríklad prepojenie s krokomerom dáva možnosť aj športovým polienkam prispieť niekoľkými bodmi svojmu tímu. Predsa len, nikto nechce byť v tíme zahanbený a to je silná motivácia. :)

 

 

Zdroj: www.fit-bucket.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá