Santa Claus ako homosexuál. Emotívnu vianočnú reklamu označujú za ten najlepší kúsok tohto roka

  • Nórska vianočná reklama má pozitívne ohlasy, označujú ju za najemotívnejšiu reklamu tohto roka
  • Tematika reklamy má Nórom pripomínať 50-ročné výročie dekriminalizácie homosexuality v krajine
  • Nórsko dekriminalizovalo homosexualitu v roku 1972
When Harry met Santa
When Harry met Santa, YouTube/Posten/When Harry met Santa ENG SUB
  • Nórska vianočná reklama má pozitívne ohlasy, označujú ju za najemotívnejšiu reklamu tohto roka
  • Tematika reklamy má Nórom pripomínať 50-ročné výročie dekriminalizácie homosexuality v krajine
  • Nórsko dekriminalizovalo homosexualitu v roku 1972

Nová vianočná reklama, ktorú zverejnila nórska poštová služba, prináša absolútne iný, nový typ vianočnej reklamy spojenej so Santa Clausom a tematikou homosexuality. Ako informuje portál Independent, túto reklamu viacerí vyhlásili za najlepšiu a najemotívnejšiu vianočnú reklamu tohto roka.

Reklama je inšpirovaná romantickou komédiou When Harry Met Sally, na ktorú aj odkazuje. Názov reklamy je však pozmenený na When Harry Met Santa, teda v preklade Keď Harry stretol Santu.

Príbeh reklamy je veľmi emotívny. Muž menom Harry rozpráva svoj príbeh o tom, ako celý rok čaká len na to, aby strávil jednu noc s človekom, ktorého miluje. S otcom Vianoc, a teda so samotným Santa Clausom.

Reklama začína stretnutím Harryho so Santa Clausom, ktorý prišiel do Harryho domácnosti priniesť vianočné darčeky. Už na prvý pohľad nám je zrejmé, že medzi Harrym a Santom prebehla iskra. Príbeh pokračuje ďalej, a to každoročne opakujúcimi sa stretnutiami. 

Každé Vianoce sa Santa a Harry stretávajú, rozprávajú, vzájomne si dávajú darčeky, ich vzťah je prehĺbený obojstrannou náklonnosťou, až prerastie v lásku. Pre samotného Harryho je však ročné čakanie nekonečné a vidíme ho pri niekoľkých príležitostiach plakať.

Keď majú prísť ďalšie Vianoce, Harry sa rozhodne Santovi napísať list a v ňom ho požiadať o svoj tohtoročný darček. V liste mu napísal „Drahý Santa, všetko, čo na Vianoce chcem, si ty.“

Na Štedrý deň Harry opäť čaká vo svojej obývačke na návštevu Santa Clausa ako každý iný rok. Nečakane však zazvoní zvonček a pred dverami stojí poštárka, ktorá podáva Harrymu všetky darčeky, ktoré ma doručiť Santa. Harry nechápavo darčeky zoberie a vracia sa do svojej obývačky, v ktorej ho už netrpezlivo očakáva Santa.

Milujeme toho, koho chceme

Prekvapil ho so slovami „Tento rok som si zriadil pomocnú silu, aby som mohol byť s tebou.“ Práve po tomto momente sa Harry a Santa k sebe blížia a dávajú si svoj prvý bozk.

Touto scénou sa reklama končí a v závere je dodaný nápis „V roku 2022 si Nórsko pripomína 50 rokov od čias, odkedy môžeme milovať toho, koho chceme.“

Ako uvádza portál Independent, Nórsko dekriminalizovalo homosexualitu v roku 1972, čím sa stalo jednou z prvých krajín na svete, ktorá vôbec prijala antidiskriminačný zákon, ktorého konceptom bola sexuálna orientácia.

Zdroje: YouTube/Posten, The Drum, Independent

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie