SaS vracia úder: Matovičovi nejde o krajinu, len o pomstu. Nepochopil, že keď vyhrá voľby, nemôže všetko

  • Koaličná strana SaS má vo vláde troch ministrov, Igor Matovič požaduje, aby strana jedno ministerstvo prenechala OĽaNO
  • Richard Sulík hovorí, že Matovičov návrh nič nerieši, stále by bol členom vlády
  • Odchod SaS z vlády je čoraz bližšie k realite
matovič sulík
SITA/Jana Birošová | TASR/Martin Baumann
  • Koaličná strana SaS má vo vláde troch ministrov, Igor Matovič požaduje, aby strana jedno ministerstvo prenechala OĽaNO
  • Richard Sulík hovorí, že Matovičov návrh nič nerieši, stále by bol členom vlády
  • Odchod SaS z vlády je čoraz bližšie k realite

Strana SaS zareagovala na návrh Igora Matoviča, aby obetovala ministra Sulíka, predsedkyňu zdravotníckeho výboru a jedno ministerstvo prenechala jeho strane. Podľa predsedov je síce možné oceniť úmysel Igora Matoviča odstúpiť z postu predsedu vlády, no strana nechce „súhlasiť s takými návrhmi, ktorých hlavným motívom je očividne jeho osobná pomsta“. V tlačovej správe o tom informoval hovorca strany SaS Ondrej Šprlák.

AKTUÁLNE: Premiér Matovič je pripravený odstúpiť. Žiada však demisiu Sulíka, Kolíkovej aj Šeligu

Všetci už dlhé mesiace vidia, že Igor Matovič nie je spôsobilý viesť vládu a preto žiadame jej rekonštrukciu na pôdoryse dnešnej koalície, ktorá je definovaná v koaličnej zmluve. Preto nevidíme žiaden dôvod odovzdávať fungujúce a kvalitne vedené ministerstvo,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.

Dodávajú, že premiér nepochopil, že príčinou koaličnej krízy je on sám. Poštval proti sebe ešte aj predsedu parlamentu Juraja Šeligu a ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (obaja Za ľudí).

Richard Sulík: Som pripravený podať v pondelok demisiu, strana SaS odíde z vlády aj z koalície

Aby som premiérovi uľahčil odchod z vlády, ponúkol som aj svoj odchod z vlády. Táto ponuka stále platí. Ak by však Igor Matovič viedol niektoré z existujúcich ministerstiev patriace OĽaNO, moja ponuka je logicky bezpredmetná. Rovnako sme ochotní diskutovať o zámene predsedníctva v zdravotníckom výbore za predsedníctvo v inom parlamentnom výbore,“ hovorí predseda SaS Richard Sulík.

Štátnik myslí na budúce generácie. Politik myslí na budúce voľby. Igor Matovič myslí na svoje urazené ego a osobnú pomstu.

Posted by Ondrej Dostál on Sunday, 21 March 2021

Požadovaný odchod ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor – Kolíkovej, Šeligu, Bittó Cigánikovej a Sulíka podľa SaS potvrdzuje, že súčasný premiér rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu. „Kladieme si otázku, či vláda bude fungovať lepšie, keď z nej odídu občanmi aj odborníkmi najlepšie hodnotení ministri. Ocenili by sme, ak by Igor Matovič pochopil, že keď vyhrá voľby, nemôže všetko, ale mal by narábať s mocou tak, aby z toho malo prospech celé Slovensko,“ píše strana v stanovisku.

Koaličná kríza sa aj vďaka tomu, že Igor Matovič vyše týždňa mlčal, zbytočne naťahuje a otváraním koaličnej zmluvy by sa predĺžila ešte viac. Sme za čo najskoršie ukončenie koaličnej krízy, ktoré je momentálne v rukách predstaviteľov hnutia OĽaNO, a sústredenie sa na skutočné problémy Slovenska,“ doplnili podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.

Naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode, ministri za SaS podajú demisiu a strana SaS odchádza z vlády.

Zdroj: SaS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK