Schwechatu sa rekordne darí. Za úspech považujú jednu kľúčovú vlastnosť letiska

  • Rakúske letisko toto leto pokorilo viacero rekordov
  • Medzi nimi aj počet obslúžených pasažierov za jeden deň
  • Časť úspechu majú na svedomí aj nízkonákladový prepravcovia
8757595436_fd36227369_k
Mirko Tobias Schäfer
  • Rakúske letisko toto leto pokorilo viacero rekordov
  • Medzi nimi aj počet obslúžených pasažierov za jeden deň
  • Časť úspechu majú na svedomí aj nízkonákladový prepravcovia

Nízkonákladové letecké spoločnosti sa momentálne tešia veľkej oblube. Niet sa čomu čudovať, keďže ľudia cestujú teraz viac ako kedykoľvek pred tým. Na rakúskom letisku Schwechat o tom vedia svoje.

August v znamení rekordov 

V Auguste prešlo viedenským letiskom 2 783 173 cestujúcich, čo je takmer 12 % nárast v porovnaní s augustom minulého roku. Nárast môže mať na svedomí aj nová ponuka destinácií od nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré začali zo Schwechatu lietať. Medzi nimi je aj spoločnosť Laudamotion, nová dcérska spoločnosť Ryanairu, či Level, ktorý podlieha španielskej spoločnosti Vueling. Možno si pamätáš ich úvodnú akciu na letenky v hodnote 2 centov. 

Letisko zaznamenalo aj medziročný nárast v počte letov, a to na úrovni 8,9 %. V júli taktiež pokorilo letisko ďalší rekord. Prvýkrát v histórii sa mu podarilo obslúžiť viac ako 100 000 pasažierov za jeden deň, konkrétne 29. júla prešlo jeho bránami 100 229 pasažierov. Okrem nízkonákladových letov sa pod nárastom podpísali aj nové diaľkové lety ako priamy let do čínskeho Šen-čenu. 

Okrem rekordov aj ocenenia 

Okrem nárastu v počte letov a cestujúcich sa letisko teší skvelej reputácií. Viedeňské letisko tento rok získalo striebornú medialu za “najlepší letiskový personál v Európe”, ktoré mu udelila agentúra Skytrax. To však nie je všetko podľa Skytraxu je letisko Schwechat svetovou štvorkou v kategórií “20-30 miliónov pasažierov”. Pre letisko to však nie je prvé takéto ocenenie, keďže za roky 2015, 2016 a 2017 bolo európskou jednotkou. 

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Austrian Airlines

Rozširovanie v plnom prúde

To, že si Wizz Air otvoril základňu na viedenskom letisku, nie je žiadna novinka. Cieľom spoločnosti je stať sa druhým najväčším leteckým dopravcom v Rakúsku. Na to, aby sa jej túto métu podarilo dosiahnuť, plánuje v priebehu roka preinvestovať do tejto novej základne približne 484 miliónov eur. Vďaka tejto investícii spoločnosť vytvorí 200 nových pracovných miest. Budúci rok by mala mať v ponuke 30 letov do 22 krajín s celkovým objemom 2,2 milióna leteniek ročne. 

Zdroj: WizzAir, Vienna Airport

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech