Sedem vecí, ktoré startupista jednoducho nerobí

  • To, kým sme, definujú naše návyky. Ak budeš jazdiť ako blázon, nikto nebude prekvapený, keď havaruješ. Znie to jasne. Ale čo sa týka princípov fungovania peňazí, to, že budeš mať zlé finančné návyky a prídeš o veľa peňazí, to už mnohým ľuďom také zrejmé nie je.
image_1441325005.jpeg
  • To, kým sme, definujú naše návyky. Ak budeš jazdiť ako blázon, nikto nebude prekvapený, keď havaruješ. Znie to jasne. Ale čo sa týka princípov fungovania peňazí, to, že budeš mať zlé finančné návyky a prídeš o veľa peňazí, to už mnohým ľuďom také zrejmé nie je.

 

Väčšina bohatých nezbohatla za noc. Peniaze im nespadli z neba, ani im ich nikto nedaroval. Starali sa o ne, nechávali ich pracovať a majetok rástol. Tu je sedem vecí, ktoré nikdy neuvidíš robiť úspešného človeka:

 

1.Hrať lotériu

Lotéria sľubuje šancu vyhrať peniaze, o akých sa ti nesnívalo. Ale šance sú tak neuveriteľne malé, že začať makať a pokúsiť sa vybudovať bohatstvo sám, ti dáva tisícnásobne vyššie šance na úspech. A to nespomínam, koľko víťazov lotérie krátko po výhre zbankrotovalo. Jednoducho, s peniazmi treba vedieť narábať a najlepšie sa to naučíš postupnými krôčikmi hore.

  

2. Dúfať v lepšie časy

Nie je nič zlé na nádeji, je to pozitívna emócia, ktorá nám pomáha žiť pozitívnejší život. No nádej nerieši problémy. Nevytvára príležitosti. Nič nezmení. Pokiaľ chceš vo svojom živote niečo dosiahnuť, vzdaj sa týchto emócií a prevezmi veci do vlastných rúk. Len tvoja snaha dokáže priniesť lepšie výsledky. Pokiaľ budeš v blízkej dobe v zlej situácií, spomeň si na mňa a začni niečo robiť.

 

 

3. Nemať ciele

Ciele sú kľúčom k úspechu. Udržia ťa sústredeného, pomôžu ti poznať priority a vedú ťa k stále väčším a lepším veciam. Stanovené ciele má 80% úspešných ľudí a 12% chudobných. To je štatistika, ktorá hovorí sama za seba. Mať ciele na papieri však nestačí, ide o to, upnúť sa na ne, nech už sa deje čokoľvek. Ak si si stanovil príliš vysoký cieľ, nevzdávaj sa. Môžeš ho prehodnotiť, znížiť očakávania, ale hlavne pokračuj.

 

 

 4. Zabúdať na osobný rozvoj

Osobný rozvoj je superdôležitá vec k ceste za bohatstvom. Nech už zarobili ľudia peniaze akokoľvek, vždy do toho vložili svoje skúsenosti, schopnosti, znalosť oblasti a podobne. To sú kvality, s ktorými sa nenarodíš, tie musíš získať.

Ako hovorí Richard Branson, “Život je ako univerzita, na ktorú som nikdy nechodil – každý deň sa naučíš niečo nové.”

 

5. Žiť nad svoje možnosti

Veľa chudobných ľudí skončí pri pôžičkách, ktoré ani nedokáže splácať. Snažia sa totiž žiť lepší život, než aký si môžu dovoliť. Každý bohatý človek vie, čo si môže dovoliť a za akú hranicu už nemožno ísť. Práve naopak, vždy si minimálne 20% mesačných príjmov odložia na horšie časy.

 

 

6.Uspokojiť sa s málom

Bohatí ľudia začali rozhodnutím. V jednom momente si proste povedali, že budú bohatí. Uverili, že si to zaslúžia a začali žiť inak. Nikdy sa neuspokojili s tým, čo majú. Vždy vyjednávali. Vždy chceli vyšší plat. Vždy hľadali lepšie príležitosti. Vždy hľadali to najlepšie, čo im bolo v tej danej chvíli dostupné.

 

7. Nechať peniaze na účte

Nikdy neuvidíš bohatého človeka, ktorý si zbiera peniaze na účte. Tvoje peniaze potrebujú pracovať a vyrábať ďalšie peniaze . môžu to byť akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti, čokoľvek. Investícia peňazí ti zabezpečí pasívny príjem, ktorý môžeš obratom reinvestovať. Tak vytvoríš opakujúci sa fungujúci systém, zarábajúci peniaze bez akejkoľvek námahy.

 

Naopak, ak budeš peniaze držať na účte, inflácia sa už rada postará o stratu ich hodnoty.

 

Eliminuj tieto zlé návyky a nezmyselné rozhodnutia zo života a pravdepodobne sa čoskoro ocitneš v lepšej finančnej situácií. No nie je to žiadna skratka, nezbohatneš vďaka tomu za noc. No dlhodobo ti to môže zabezpečiť oveľa ružovejšiu budúcnosť.

 

zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK