Šetrenie zdrojov energie – to je téma náučnej akcie ZAPOJ SA!

  • S energiou o energii – to je podnázov jednodňového podujatia ZAPOJ SA!, ktoré sa po Košiciach a Bratislave uskutoční tentokrát v Banskej Bystrici.
900x55021
  • S energiou o energii – to je podnázov jednodňového podujatia ZAPOJ SA!, ktoré sa po Košiciach a Bratislave uskutoční tentokrát v Banskej Bystrici.

Podujatie ZAPOJ SA! prezentuje zaujímavé projekty, ktoré svojou činnosťou podporujú šetrenie zdrojov energie či využívajú jej prírodné zdroje. Ako vzniká energia? Aké je jej využitie? Ako ňou možno šetrnejšie zaobchádzať? Vieme dostatočne využívať alternatívne zdroje? To sú otázky, na ktoré budeme hľadať 31. októbra v SC Europa v Banskej Bystrici odpovede. Na návštevníkov čakajú počas celého dňa interaktívne stánky, popoludní podujatie doplní zábavný program a súťaže. Vystúpi Miroslav “Bruise” Žilka (člen skupiny Old School Brothers) aj so svojou choreografiou Planéta Zem, ktorá poukazuje na dnešný konzumný svet, ktorý je zodpovedný za neuvážené míňanie energetických zdrojov.

_dsc0102_1

foto: europasc.sk

Návštevníci si budú môcť zblízka pozrieť elektromobil BMW 330e, ktorý spája jedinečné jazdné vlastnosti typické pre automobilku BMW s technológiou budúcnosti. Auto pre podujatie poskytla spoločnosť LION CAR Banská Bystrica.

Predstaví sa Zelený bicykel, ktorý svojim bike sharingovým projektom bojuje proti smogu, preplnenej mestskej premávke a za zdravší životný štýl.

Ďalej uvidíš slovenský drevený počítač Xerry či nápadité recyklované modely značky NOSENE. Ako to všetko súvisí s energiou a šetrením jej zdrojov ti prezradí moderátor Gregor Mareš, ktorý má k týmto témam blízko. Príď si s nami zasúťažiť, otestovať svoje vedomosti a možno sa aj niečo nové o energii dozvedieť. Tešíme sa na teba od rána v SC Europa v Banskej Bystrici.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech