Sez­nam: Lide.cz sa mení na sexi zoznam­ku

Šandi / 31. marca 2014 / Tools a produktivita

Inter­ne­to­vá zoznam­ka Lidé.cz fun­gu­je na čes­kom inter­ne­te už 15 rokov a ten­to rok pre­šla jed­nou zo svo­ji­ch naj­vý­raz­nej­ší­ch zmien. Veľ­ké foto­gra­fie, bez­peč­nej­šie zozna­mo­va­nie, kom­plet­ne nový dizajn a vďa­ka mobil­nej apli­ká­cii aj kon­takt s pria­teľ­mi.

 Komunitný web Lide.cz prešiel od septembra 2013 výrazným redizajnom a premenil sa do jednoduchého fotokatalógu a zoznamky. Návštevníkov čaká jednoduchá hlavná stránka, na ktorej si vyberú, koho, odkiaľ a ako starého. Zoznam podľa toho filtruje najvhodnejšie osoby a po kliknutí môžete hneď dostávať ich nové fotky a príspevky. Strhla sa veľká verejná diskusia v ktorej sa rieši, ako to Seznam celé pokašľal a že užívatelia chcú späť starý vzhľad, ktorý fungoval. Seznam ale nič meniť nebude, rozhodol sa pre túto veľkú zmenu práve preto, aby sa od iných sietí odlíšil.

Oproti jesennému prototypu sa toho na prvý pohľad veľa nezmenilo. Ak stránku navštívite, vyberiete si, či hľadáte dievčatá, alebo chlapcov napr. z Prahy, Brna a ďalších regiónov, vyberiete si ich vek a ... A to je všetko. Po výbere ľubovoľného náprotivku ho môžete sledovať, teda odoberať ním nahrané nové fotografie, prípadne požiadať o textovú komunikáciu.

 

Tvorba vlastného profilu je pomerne jednoduchá. Nahráte fotografiu, zvolíte vek, bydlisko a napíšete krátke resumé. U nového webu zamrzí snáď len to, že chýba možnosť zhotovenia fotografie webkamerou na počítači. Užívatelia sa už o sebe v profiloch nemôžu vykecávať. Zvoliť môžu len pohlavie (alebo orientáciu), približný vek, miesto a prezývku pre chat. Sami seba môžu popísať v 300 znakoch a potom už len pomocou fotiek, ktoré možno na web nahrávať aj pretiahnutím z plochy. Bez fotky nemôžete ostatným vôbec písať. Profil možno zmazať aj nechať overiť jeho pravosť. 

Takmer polovica Čechov s pripojením k internetu si už niekedy vyskúšala on-line zoznamovanie . Vyplýva to z dát prieskumu realizovaného cez Seznam.cz. V tomto prieskume tiež 6 % opýtaných potvrdilo , že ich internetová známosť skončila svadbou . Nie je preto divu, že na server Lidé.cz denne pribudne 2 000 nových zoznamovacích inzerátov a jeho denná návštevnosť je cez 250 000 ľudí . 

"Bezpečné zoznamovanie je pre nás rovnako ako pre našich užívateľov prioritou . Teraz si na Lidé.cz môže každý vybrať , s kým sa chce baviť . Než si s kýmkoľvek začnete súkromne písať, príde vám žiadosť , ktorú môžete ,ale nemusíte prijať . Pred rozhodnutím sa môžete pozrieť, kto sa s vami chce rozprávať - uvidíte jeho profilovú fotografiu, približný vek i miesto jeho pobytu. Už vás nebudú obťažovať anonymné žiadosti o priateľstvo . Kedykoľvek potom môžete ďalšiu konverzáciu zakázať, " povedala Maja Zalisovať , produktová manažérka internetovej zoznamky Lidé.cz.

Zdroj: seznam.blog.cz, zive.cz

Pridať komentár (0)