Šikana odborníkov neutícha: Mikas urobil rázny krok proti výtržníkom, ktorí útočili na jeho maketu

  • Útoky na ústredné tváre boja proti pandémii stále neutíchajú
  • V súvislosti s nimi sa hovorí o epidémii deštrukcie autorít
  • Hlavný hygienik Ján Mikas v súvislosti s protestom, kde útočili na jeho maketu, podal trestné oznámenie
mikas
TASR/ Jaroslav Novák
  • Útoky na ústredné tváre boja proti pandémii stále neutíchajú
  • V súvislosti s nimi sa hovorí o epidémii deštrukcie autorít
  • Hlavný hygienik Ján Mikas v súvislosti s protestom, kde útočili na jeho maketu, podal trestné oznámenie

Vedcom a politikom už prekypel pohár trpezlivosti. Od začiatku pandémie sú atakovaní nenávistnými prejavmi či vyhrážkami. Spočiatku to začalo v online priestore, istá skupina ľudí však chodila demonštrovať aj pred domy viacerých vedcov, hlavného hygienika či vládnych predstaviteľov. Hlavný hygienik sa preto rozhodol konať a podal trestné oznámenie. Uviedol to v rozhovore pre Denník N.

Ako sme ťa v minulosti informovali, radikálni protestujúci „navštívili“ domy infektológov Pavla Jarčušku, Vladimíra Krčméryho, pediatričky Eleny Prokopovej, hlavného hygienika Jána Mikasa či lekára Petra Sabaku.

Rétorika protestujúcich bola zvyčajne rovnaká – hovorili o akejsi šibenici, vymyslenom COVID-e, liberalizme, americkej invázii či vraždení vakcínami. Pred dom hlavného hygienika dokonca doniesli dokument, v ktorom bolo napísané, že preberajú štátnu moc.

Epidémia deštrukcie autorít

Útoky však naberajú na sile – Vladimír Krčméry prednedávnom vyhlásil, že naňho vytiahli zbraň. Krčméry v tejto súvislosti hovorí o epidémii deštrukcie autorít.

Vladimír Krčméry sa z bezpečnostných dôvodov stiahol do úzadia a presťahoval sa mimo územia Slovenska. Je však optimistický a tvrdí, že sa to postupne zlepšuje.

Ak by sa voľby konali dnes, volil by som...

Matematik Richard Kollár a lekár Peter Visolajský vo včerajšom diele Na Telo Plus tiež potvrdili, že sa počas pandémie COVID-19 stretli s viacerými vyhrážkami. „Chcem povedať, že policajný zbor toto sleduje a musím povedať, že to funguje celkom dobre,“ povedal včera Richard Kollár.

Mikas sa rozhodol situáciu riešiť

Vyhrážky a slovné útoky sa týkali aj hlavného hygienika Jána Mikasa. Vzťahujú sa nie len na jeho osobu, ale aj na rodinu či miesto jeho pracoviska.

Mikas sa rozhodol jednu z demonštrácií pred Úradom verejného zdravotníctva riešiť právnou cestou. V rozhovore pre Denník N uviedol, že v tejto veci podal pred približne 2 týždňami trestné oznámenie. 

Týkalo sa demonštrácie, ktorá bola pred Úradom verejného zdravotníctva, kde priamo útočili na moju maketu. Uvidíme, či tam polícia uvidí aj nejaké priestupky a ako bude prebiehať vyšetrovanie,“ uviedol Mikas.

Zdroje: Denník N, Na Telo/ TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie