Šimkovičová si chce predvolať herca Kostelného, vraj ju šikanoval. „Čo je ona vesmírny vládca?“ reaguje herečka

  • Martina Šimkovičová si chce predvolať herca Ľuboša Kostelného aj riaditeľa SND
  • Herec ju vraj šikanoval priamo na javisku
  • Známa herecká tvár reaguje
Ľuboš Kostelný a Martina Šimkovičová
Ľuboš Kostelný a Martina Šimkovičová TASR/Dano Veselský, Jaroslav Novák
  • Martina Šimkovičová si chce predvolať herca Ľuboša Kostelného aj riaditeľa SND
  • Herec ju vraj šikanoval priamo na javisku
  • Známa herecká tvár reaguje

Portál Aktuality.sk informuje o pobúrení na rezorte kultúry. Jeho šéfku Martinu Šimkovičovú (SNS) malo nahnevať konanie niektorých predstaviteľov Slovenského národného divadla (SND).

Rozrušenie neskrýva ani štátny tajomník ministerstva Lukáš Machala. Ten podľa Aktualít zastáva názor, že SND provokuje a robí protivládne demonštrácie. Ministerke kultúry sa zas nepozdáva správanie Ľuboša Kostelného. Šimkovičová tvrdí, že známy herec na ňu verbálne útočil na javisku.

Šéfka rezortu a štátny tajomník by sa preto s Kostelným chceli porozprávať. Spolu s ním si plánujú predvolať aj šéfa divadla Mateja Drličku, avizovali.

Šimkovičová v dezinformačnom rádiu

Aktuality podotýkajú, že Martina Šimkovičová svoje sťažnosti uviedla vo výstupe pre dezinformačné rádio Infovojna, ktoré navštívila aj s Machalom.

„Počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homos*xuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Šimkovičovú, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych, lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou,“ tvrdila ministerka.

Tvrdí, že nešlo o súčasť scenára, ale o jeho osobnú aktivitu. Tú považuje za „absolútnu šikanu“. Hovorí aj o šikane politickej a o aktivizme. 

„Neviem, ako by sa páčilo pánovi Kostelnému, ktorého sa budem pýtať z očí do očí, ak by sa toto robilo jeho osobe,“ rečnila v dezinformačnom rádiu.

Aktuality sa následne spojili s Drličkom aj Kostelným, ktorí k situácii pristupujú opatrne. Herec uviedol, že sa k nej nebude vôbec vyjadrovať a nechce sa miešať do „hier, ktoré sú úplne neprístojné“. 

Z komunikačného odboru riaditeľa divadla zas oznámili, že SND komunikuje s rezortom štandardným spôsobom. „Nedisponujeme žiadnymi informáciami ohľadom spomínanej komunikácie ani potenciálne rušivej časti inscenácie,“ citujú Aktuality vyjadrenie hovorkyne Jany Alexovej.

Útoky na Šimkovičovú

Martina Šimkovičová sa podľa Machalu stáva terčom šikany, odkedy nastúpila do funkcie ministerky kultúry. Drlička pre Denník N vlani povedal, že ak by si z nej herci uťahovali počas predstavení, šlo by o červenú čiaru.

Machala tvrdí, že SND „organizuje protivládne demonštrácie“, čím podľa Aktualít zavádza, pretože divadlo sa na nič také nepodujalo. Voči ministerke kultúry sa ale už od začiatku jej pôsobenia herci fakticky vyhraňujú.

Činoherečka Emília Vašáryová pre Pravdu v októbri uviedla, že Šimkovičovú vôbec nepozná ani o nej nikdy nepočula. Konečne, mohli osloviť aj niekoho z ulice,“ citoval ju portál.

Táňa Pauhofová povedala: Nikto, kto túži deštruovať, nepočúva, nevníma, nie je ochotný porozumieť, nikto, kto vníma akúkoľvek skupinu obyvateľstva ako nepriateľa, rozširuje alebo podporuje hoaxy a nepravdy, obsahuje zlosť alebo túžbu po pomste, na tomto poste nemá čo robiť.“ 

Informáciu o Šimkovičovej plánoch predvolať si Kostelného či Drličku zdieľal na sociálnej sieti aj bývalý poslanec parlamentu Miroslav Kollár. Herečka Zuzana Fialová v komentároch pod príspevkom naznačila, že nevidí dôvod, prečo by mal Ľuboš Kostelný chodiť na ministerstvo.

„Prečo by tam mal vôbec chodiť? Čo je ona vesmírny vládca? My máme svojho nadriadeného a tomu sa zodpovedáme. Jediný, koho si môže predvolať, je riaditeľ,“ napísala a dodala: „Sprosté ti to je ako vyliahnuté kura.“

V januári tohto roka čelila ministerka petícii, v ktorej ju slovenskí občania vyzývali, aby odstúpila. Elektronicky ju podpísalo 190-tisíc ľudí, čo ministerstvo kultúry považovalo za klamstvo a tvrdilo, že petícia bola falošná a „hacknutá“.

Zdroje: Aktuality.sk, Denník N, Facebook/Miro Kollár

Najnovšie videá

Trendové videá