Šimon Šicko zosadol z trónu Pixel Federation. Pozíciu CEO prenecháva hneď trom ľuďom

  • Šimon Šicko oficiálne končí na pozícii CEO v Pixel Federation
  • Z firmy však nadobro neodchádza
  • Jeho pozíciu nahradí hneď niekoľko ľudí
sickothumbnail
Šimon Šicko
  • Šimon Šicko oficiálne končí na pozícii CEO v Pixel Federation
  • Z firmy však nadobro neodchádza
  • Jeho pozíciu nahradí hneď niekoľko ľudí

Milovníkov hier zasiahla smutná správa. Šimon Šicko oficiálne končí na vedúcej pozícii najväčšieho slovenského herného štúdia Pixel Federation. Z firmy však neodchádza, CEO žezlo prenecháva zoskupeniu troch ľudí. 

Ako informuje magazín Forbes, Šimon Šicko odstupuje z pozície CEO. Pixel Federation však neopúšťa definitívne. Po odchode Šicka z pozície CEO sa vedenia najúspešnejšieho slovenského herného štúdia ujme trojica vrcholových manažérov spoločnosti. Členom boardu bude aj spolumajiteľ a spoluzakladateľ spoločnosti Marián Fridrich, ktorý bude v spoločnosti aj naďalej zastávať funkciu Head of Trolling (HOT). V novom boarde ho doplnia COO Daniel Duranka a CPO Marek Stankovič.

Šimon Šicko kraľoval 

Šimon Šicko v roku 2017 založil najúspešnejšie slovenské herné štúdo Pixel Federation. O 11 rokov neskôr, v roku 2018, sa už pýšil titulom EY podnikateľ roka. Bodoval ale aj minulý rok, v súťaži PWC a Forbesu získal titul Najrešpektovanejšieho CEO roku. 

Šimon Šicko: PIXEL FEDERATION má síce obrat 33 miliónov eur, no za úspešného sa nepovažujem (Rozhovor)

Málokto tuší, že Šimon Šicko je v skutočnosti vyštudovaným architektom. Napriek odlišným odvetviam však k založeniu spoločnosti Pixel Federation začali smerovať jeho kroky v čase, keď jej koncept nebol na svete. Po skončení vysokoškolského štúdia objavil Šicko čaro technológie Flash.

V tom čase som vôbec nemal ani potuchy o tom, že by sa herným biznisom dalo na Slovensku aj živiť. Nedal sa ani študovať, až dnes vznikajú niektoré smery, ktoré sa k tomu približujú. Ak by som mal teraz možnosť vybrať si, či by som išiel študovať tvorbu hier – gamedesign alebo architektúru, tak aj napriek tomu, že architektúru mám rád, vybral by som si gamedesign,“ povedal v minulosti pre Startitup Šicko. 

Ako sa začal písať jeho príbeh? 

Začal vytvárať weby a prvé 3D vizualizácie, krátko na to dostal ponuku od nemeckej spoločnosti, ktorá zahŕňala architektonické plánovanie hry Elveon. Napriek tomu, že táto hra nezožala veľký úspech, Šicko sa od toho momentu zo sveta hier nevymanil. 

„Všetko sa to začalo v roku 2007, keď sme sa s mojou manželkou Luciou a dvomi ďalšími kamarátmi Filipom a Mariánom rozhodli, že je čas uskutočniť náš sen robiť hry,“ informuje prostredníctvom Pixel Federation webu.

Príbeh slovenskej hernej legendy Pixel Federation: Ak si hral TrainStation či AFK Cats, podporil si Slovákov

Prvé priestory, ktoré si skupina priateľov prenajala a svojpomocne zariadila, boli malé a zatekalo do nich, keď pršalo. Po takmer roku sa spolupracovníkom podarilo prenajať si kvalitnejší a väčší priestor, v ktorom začala v roku 2009 vznikať ich prvá vlajková loď – TrainStation, ktorá o niekoľko rokov zožala enormný úspech. 

Podporovateľ startupov

Šimon Šicko je aj investorom a podporovateľom začínajúcich ambicióznych startupov. V čase, keď vznikla Pixel Federation, nebol tento pojem ešte rozšírený, napriek tomu ju však Šicko za jeden považuje. 

Šimon Šicko: Hlavnou myšlienkou Pixel Federation je slogan „from players to players“

„Veľmi sa mi páči, že sme sa my, startupisti, naučili networkovať. Kedysi každý tajil, na čom pracuje, dnes sa zdieľajú skúsenosti. Sám som súčasťou niekoľkých skupín, kde zdieľame užitočné know-how. Na základe našej práce, neustálej inovácie a agilite, ktorá je v Pixel Federation veľmi dôležitá, by som si dovolil aj Pixel považovať za startup.“

Zdroje: Forbes, Pixel Federation

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá