Šíri sa video, v ktorom sa Čekan sarkasticky vyjadruje k hoaxerom: Nezaočkovaných pošleme do rozvojových krajín

  • Konšpirátori a odporcovia očkovania proti novému koronavírusu majú plne ruky „práce" aj v tomto období
  • Najnovšie chcú ľudí poštvať proti vedcom vďaka ústrižku z online porady odborníkov
Facebook/ Ondrej Štefík
  • Konšpirátori a odporcovia očkovania proti novému koronavírusu majú plne ruky „práce" aj v tomto období
  • Najnovšie chcú ľudí poštvať proti vedcom vďaka ústrižku z online porady odborníkov

Na internete koluje video z porady vedcov a odborníkov ohľadom súčasnej pandémie koronavírusu. Krátky úsek online porady sa snažia rôzne konšpiračné stránky prezentovať ako veľké odhalenie toho, ako za chrbtami občanov komunikujú odborníci o ich osudoch. 

V skutočnosti sa vo vystrihnutej časti videa uznávaný slovenský vedec Pavol Čekan s „nadsázkou“ a sarkazmom vyjadruje na margo komentárov od popieračov nosenia rúšok či antivaxerov. 

V súvislosti s týmto videom by bolo slovné spojenie "arogantné nevystaté hovädá", urážkou týchto hospodárskych zvierat, z ktorých máme hospodársky úžitok.Takže takto vyzerajú porady týchto odborníkov a krízových štábov. Takto sa bavia na poradách o bežných občanoch tí od obyčajných. Ako o kuse bezvýznamného exkrementu.Arogantne si vravia a rehocú sa na tom, ako a koľko na vás zarobia, kde všade vás pošlú bývať, aký ste tupí a oni sú tí rozumní. Ako vás budú šikanovať, keď si nenecháte pichnúť chemickú látku do vášho tela, ktorú vám oni povedia. Samozrejme o vedľajších účinkoch sú ticho.Pripadá mi to ako fašoidná porada z nejakého filmu z druhej svetovej, kde sa bavia, ako budú šikanovať a perzekuovať židov.

Posted by Ondrej Štefik on Wednesday, December 30, 2020

 

„Keď uvidíme sploštené krivky a úbytok pacientov v nemocniciach, ja im budem ďakovať. Ja verím, že ten, čo toto (hoax) píše, bude v júni naňho použitý môj PCR test, lebo ten covid bude mať. Ja sa na to teším a ďakujem mu, zarobí mi päť eur,“ hovorí s nadhľadom biochemik Pavol Čekan z MultiplexDX na adresu konšpirátorov. 

Matovič prosí: Spamätajme sa! Vymklo sa nám to z rúk len preto, že si mnohí žijú vo svojom sebectve

Práve množstvo hoaxov a, ako povedal šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí, aj konšpiračná kampaň sú veľkým nebezpečenstvom pre nemocnice. Dnes vieme, že situácia v nich je katastrofálna. Podľa Pavla Čekana nemáme inú možnosť než tvrdý lockdown, požiadať o pomoc zahraničných zdravotníkov, či zvážiť výstavbu poľných nemocníc.

Ako vnímaš ochorenie COVID-19?

Upozorňuje, že nie sú voľné lôžka, nemocnice sú pred kolapsom, zdravotníci sú vyčerpaní a niektorí COVID pacienti už musia zostať doma. A vyhliadky sú podľa Čekana ešte horšie.

„Ak nič nespravíme, o ďalšie dva týždne očakávame ďalších dvetisíc pacientov s ťažkým priebehom infekcie vyžadujúcich hospitalizáciu. Je jasné, že to naše zdravotníctvo veľmi ťažko zvládne,“ uviedol biochemik.

Veril, že sa do tejto ťažkej situácie Slovensko nedostane. Druhá vlna pandémie v Európe, aj u nás, je však oveľa silnejšia než odborníci očakávali. „Prosím, zomknime sa. Ešte jedenkrát. Teraz sú naozaj oslavy, stretávky, výlety, dovolenky a návštevy nepodstatné. Prosím, pomôžme našim zdravotníkom,“ dodal Pavol Čekan.

Zdroj: Facebook/Pavol Čekan

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech