Skoncujte s problémom s parkovaním, je tu slovenská appka Parking Tip

  • Parking Tip, slovenská aplikácia, ktorá píše koniec nekonečnému príbehu parkovania v mestách. Spája ľudí, ktorí náhodne zbadajú voľné parkovacie miesto a nešťastníkov, ktorí 15 minút krúžia v aute namiesto toho aby v pokoji večerali.
image_1432675405.jpeg
  • Parking Tip, slovenská aplikácia, ktorá píše koniec nekonečnému príbehu parkovania v mestách. Spája ľudí, ktorí náhodne zbadajú voľné parkovacie miesto a nešťastníkov, ktorí 15 minút krúžia v aute namiesto toho aby v pokoji večerali.

 

Parking Tip sa snaží riešiť problém nedostatku parkovacích miest, s ktorým sa každodenne stretávajú vodiči v mestách na celom svete. Autori aplikácie tvrdia, že za posledný rok 6 z 10 vodičov vzdalo hľadanie miesta na parkovanie aspoň raz a minimálne štvrtina vodičov sa dostala do sporu s inými vodičmi kvôli parkovaciemu miestu.

Tiež tvrdia, že viac ako 30 percent dopravy v mestách je tvorených autami, ktoré sa len motkajú nie za cieľom presunu, ale s cieľom nájsť miesto na parkovanie. To spôsobuje aj rad ďalších problémov, ako napríklad znečisťovanie vzduchu a neproduktívne strávený čas v kolónach. Liekom na túto chorobu má byť aplikácia Parking Tip.

 

 

Parking Tip ponúka tipy na voľné parkovacie miesta v oblasti, v ktorej potrebujete. Aplikácia funguje na základe crowdsoursingu. Na jednej strane sú ľudia, ktorí spozorujú voľné miesto na parkovanie a túto informáciu poskytnú na druhú stranu, zúfalým šoférom krúžiacim ulicami. Aj aplikácia má teda dve rozhrania. Pre tých, čo miesto nahlásia a pre tých, ktorí ho obsadia autom.

Chodci alebo ktokoľvek iný môže nahlasovať voľné parkovacie miesta a získať odmenu, keď na nimi nahlásené miesto zaparkuje auto. Pri odmene sa berie do úvahy oblasť aj čas. Každá ponuka parkovacieho miesta je časovo ohraničená a odmena sa získa len pri zaparkovaní auta v danom čase. Na druhej strane vodiči za malý poplatok získajú informáciu o voľnom mieste na parkovanie a tiež navigáciu k danému miestu. Po zaparkovaní v časovom limite prostredníctvom aplikácie potvrdia, že  miesto je už obsadené. Ak je miesto obsadené skôr vodič získa určitú kompenzáciu.

 

Slovenský Sygic sa dnes na konferencii MobCon vyjadril, že práve táto oblasť je tou, ktorú chce v najbližších mesiacoch penetrovat a kto vie, možno o pár mesiacov bude ParkingTip práve v rukách Sygicu. Nechajme sa prekvapiť.

 

 

Zdroj: parkingtip.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK