Skvelá správa pre Slovákov. Táto krajina nás od dnešnej polnoci zaraďuje medzi „zelené“

  • Chorvátsko zaradilo Slovensko medzi zelené krajiny. Slovensko „ozelenie“ od dnešnej polnoci
  • Pre Slovákov teda nebude povinnosťou preukazovať sa po príchode do Chorvátska negatívnym testom či dokladom o očkovaní
chorvatsko-1090x610
Unsplash/Sime Jadresin, Pixabay/Mrexentric
  • Chorvátsko zaradilo Slovensko medzi zelené krajiny. Slovensko „ozelenie“ od dnešnej polnoci
  • Pre Slovákov teda nebude povinnosťou preukazovať sa po príchode do Chorvátska negatívnym testom či dokladom o očkovaní

Chorvátsko na začiatku letnej turistickej sezóny úplne uvoľňuje podmienky pre príchod do krajiny. Slovensko je podľa rozhodnutia Chorvátska od piatkovej polnoci na zozname tzv. zelených krajín. Informovala o tom agentúra SITA. 

Pre portál NašaDoprava.sk informáciu potvrdilo aj Chorvátske turistické združenie. Znamená to, že od dnešnej polnoci budú môcť Slováci do Chorvátska vstupovať bez potvrdenia o teste alebo potvrdenia o očkovaní či o prekonaní ochorenia COVID-19. Stačí im iba občiansky preukaz alebo pas.

Prechod cez hranice ti môže uľahčiť formulár

Pri ceste do Chorvátska je však naďalej odporúčané vypĺňať formulár EnterCroatia pre ľahšie a rýchlejšie vybavenie na hraniciach.

Formulár je k dispozícii aj v slovenčine, avšak odborníci odporúčajú jeho vyplnenie v anglickom jazyku. Pri zadávaní viacerých osôb je dobré nepridávať ich ako spolucestujúcich, ak chceš následne k jednotlivým osobám skenovať dokumenty. Platí, že deti do 12 rokov môžu byť uvedené ako spolucestujúci. Adresu pobytu v Chorvátsku uvádzaj stručne.

Pri slovenskom mori bolo veselo. Dovolenkárov vydesil dvojmetrový žralok, ktorý si plával kúsok od nich

Dnes vyrazí do Splitu „prvá posádka“

Prvý autovlak vypravila dnes Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s rakúskym Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) z Bratislavy do chorvátskeho Splitu.

Slováci si budú môcť počas letnej sezóny vlakom odviezť do Chorvátska cez Viedeň a Graz auto alebo motorku. Priamy autovlak tentokrát odviezol 22 motoriek a tri vozidlá. Ako vyhlásil na dnešnej tlačovej besede v Bratislave podpredseda predstavenstva ZSSK Ján Lukáč, pravidelné spojenie s chorvátskym letoviskom so službou prepravy osobných automobilov a motoriek pripravil národný dopravca spolu s ÖBB.

Člen predstavenstva ZSSK a riaditeľ úseku obchodu Karol Martinček víta spoluprácu s rakúskym partnerom, ktorá umožní ekologickú a pohodlnú cestu k Jadranu.

Začal predaj lacných vlakových lístkov z Bratislavy do Chorvátska. Jadran bude zrejme plný Slovákov aj toto leto

Autovlak bude jazdiť do Splitu do 10. septembra 2021, a to vždy v utorky a piatky. V opačnom smere zo Splitu do Bratislavy od 19. júna do 11. septembra 2021 v stredy a v soboty.

Vlak s kapacitou 126 miest na sedenie, 90 miest v lôžkových vozňoch a 10 miest na prepravu osobných automobilov bude radený z najmodernejších klimatizovaných oddielových vozňov ZSSK na sedenie a z klimatizovaných lôžkových vozňov. Vo Viedni sa pridá ešte ďalších 18 miest pre autá.

Partnerstvom so ZSSK rozširujeme európsku sieť nočných vlakov EuroNight o ďalšiu dovolenkovú destináciu. Nočný vlak do Splitu je naším deviatym spojením EuroNight so spriatelenou železničnou spoločnosťou,“ podotkla členka predstavenstva ÖBB Personenverehr-AG Michaela Huber s tým, že s 19 linkami EuroNight majú 28 nočných nočných vlakových spojení. Zároveň vyzdvihla, že cesta železnicou je klimaticky najšetrnejším typom hromadnej dopravy.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK