SKVELÁ SPRÁVA: Vedci vynašli liek proti COVID-19, prvé výsledky sú nádejné

  • 18 ľudí z 18 sa po podaní lieku zotavilo do niekoľkých dní
  • Svitá tak nádej?
Ilustračný obrázok
unsplash/Mufid Majnun,SJ Objio
  • 18 ľudí z 18 sa po podaní lieku zotavilo do niekoľkých dní
  • Svitá tak nádej?

Denník Jerusalem Post počas včerajšieho dňa informoval o lieku proti covidu Amor-18, ktorý bol vyvinutý izraelskou biotechnologickou spoločnosťou Amorphical. Zatiaľ sa javí ako nádejný.

Hodnotia ho úspešne

Všetkých 18 pacientov s COVID-19, ktorí boli hospitalizovaní so strednými alebo závažnými príznakmi a dostali liek Amor-18, sa zotavilo. Prepustení boli v priebehu niekoľkých dní. Naopak, z 19 osôb, ktorým bolo podané placebo, muselo byť šesť pacientov prevezených na jednotku intenzívnej starostlivosti a dvaja zomreli.

Keďže sa pacienti po liečbe spomínaným liekom zotavili v priebehu niekoľkých dní a boli prepustení domov, bolo to 100 % úspešné,“ povedal Dr. Nashat Abu Saleh, spoluriaditeľ oddelenia v Ziv Medical Center v Safed, kde sa uskutočnila klinická štúdia fázy II.

zdroj: unsplash/Vladimir Fedotov

Testovať sa bude aj v iných krajinách

Portál MSN uvádza, že liek Amor-18, ktorého hlavnou zložkou je amorfný uhličitan vápenatý (ACC), sa podával perorálne alebo inhalačne.

„Sme nadšení z výsledkov klinickej štúdie, ktoré prinášajú skutočnú nádej pacientom s COVID-19 v Izraeli a na celom svete. Sú obzvlášť povzbudivé v týchto dňoch, ktoré súvisia so začiatkom piatej vlny variantu omicron,“ povedal generálny riaditeľ Amorphical.

zdroj: unsplash/Mufid Majnun

„Liek, ktorý sme vyvinuli, je protizápalový, bezpečný, účinný a ľahko sa používa,“ dodal. Objasnil tiež, že Amor-18 bude pôsobiť proti všetkým variantom.

Keďže v tomto prípade išlo o malú skupinu ľudí, v ďalších lekárskych strediskách v Izraeli už prebieha väčšie testovanie. V blízkej budúcnosti bude liek testovaný aj v iných krajinách.

Zdroje: Jerusalem Post, msn.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá