Skvelá správa z olympiády: Rory Sabbatini pre Slovensko získal striebornú medailu v golfe

  • Slovensko sa môže pochváliť ziskom striebornej medaily
  • Za golf ju získal Rory Sabbatini
rory sabbatini, loh
TASR/Michal Svítok
  • Slovensko sa môže pochváliť ziskom striebornej medaily
  • Za golf ju získal Rory Sabbatini

Slovenský reprezentant Rory Sabbatini podal skvelý výkon v záverečný štvrtý deň olympijskej súťaže golfistov na olympijských hrách v Tokiu. Sabbatini zahral iba 61 úderov a svoju bilanciu po záverečnom štvrtom kole vylepšil na -17 rán pod par ihriska.

Jeho celkové skóre je 267 úderov. V tom čase sa 45-ročný juhoafrický rodák so slovenským pasom posunul na druhé miesto so šancu na zisk cenného kovu. Po treťom dni mu patrila „iba“ 17. priečka.

Šance Sabbatiniho sa ešte zvýšili po zaváhaní Američana Xandera Schauffeleho na 14. jamke. Dovtedy suverénny líder priebežného poradia musel loptičku po svojom údere hľadať v lese a napokon zahral bogey. V tej chvíli sa Sabbatini dotiahol na piateho muža svetového rebríčka a obaja boli na spoločnom prvom mieste. Súťaž golfistov na OH 2020 vyvrcholí po 9.00 h SELČ.

Okrem zlata a slávy si odnášajú milióny dolárov. Koľko zarábajú športovci na olympiáde?

Výhra je pritom skôr prekvapením, nečakal ju hráč a ani jeho tím. Hoci šli do Tokia s cieľom priniesť čo najlepší výsledok, zisk medaily ich príjemne prekvapil.

 

„Ráno sme išli na raňajky, bez stresu a bez tlaku. Vraveli sme Rorymu ‚choď sa zabaviť. keď zahráš mínus desať, je šanca na medailu. Skôr sme však mysleli na najlepšiu desiatku. Stalo sa. Je to super, ale takýto úžasný výsledok sme si nepredstavovali ani v najdivokejších snoch.

Bez ohľadu na to, či to bude medaila alebo nie, je to obrovský úspech. Všetci sme pred olympiádou hovorili, že nejdeme do Tokia na výlet, ale zabojovať medailu pre Slovensko. Teraz je to reálne,“ uviedol prezident Slovenskej golfovej asociácie Rastislav Antala pre RTVS.

Olympijské kuriozity: Čechov budí požiarny alarm viackrát za noc, Slováci majú málo sladký cukor a medaily berú aj deti

Pyšná je aj prezidentka

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala golfistovi Rorymu Sabbatinimu k striebornej medaile, ktorú získal v nedeľu na olympiáde v Tokiu. Čaputová hovorí o „obrovskom prekvapení“.

Reprezentant Slovenska v 4. kole turnaja vytvoril olympijský rekord ihriska a vybojoval pre Slovensko ďalšiu striebornú medailu. Srdečne gratulujem a pozdravujem do Tokia všetkých slovenských športovcov a športovkyne,“ uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Sabbatini vytvoril olympijský rekord ihriska so skóre desať pod par. Pre Slovensko vybojoval premiérový cenný kov v golfe.

Olympijskou šampiónkou sa v uplynulých dňoch stala slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v trape, ďalšie striebro zaznamenal vodný slalomár Jakub Grigar v disciplíne K1.

Prišla rovno z materskej a pokorila svetový rekord. Kto je olympijská víťazka Rehák-Štefečeková?

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK