SKVELÉ SPRÁVY: Pavol Čekan odhalil nový test na Covid, je rýchlejší než PCR a závidieť nám ho môžu aj vo svete

  • MultiplexDX predstavilo ďalší qPCR Rapid test
  • Sú rýchlejšie ako PCR testy
  • Ich vysoká presnosť sa potvrdila aj na externom hodnotení kvality testovania na SARS-CoV-2
TASR/Pavel Neubauer, Facebook/ Pavol Čekan
  • MultiplexDX predstavilo ďalší qPCR Rapid test
  • Sú rýchlejšie ako PCR testy
  • Ich vysoká presnosť sa potvrdila aj na externom hodnotení kvality testovania na SARS-CoV-2

Spoločnosť Pavla Čekana MultiplexDX stojí za úspešnými LAMP testami, ktoré sú špecifické tým, že sú citlivejšie ako antigénové testy, no rýchlejšie ako PCR testy. Najnovšie Čekan predstavil ďalšie slovenské testy – qPCR Rapid. 

Nový qPCR Rapid test je kloktací RT-PCR, no dokáže vyhodnotiť vzorky v omnoho kratšom čase ako klasické RT-PCR testy. Testy už stihli „zažiariť“ na externom hodnotení kvality testovania na SARS-CoV-2.

Rýchlejší test znamená okamžite väčšiu testovaciu kapacitu v laboratóriách. Nepotrebujete totiž nakupovať ďalšie laboratórne zariadenia, na ktoré si v dnešnej dobe nejaký ten týždeň počkáte. Zároveň nebojujete s ešte väčším problémom, kde zohnať ďalších ľudí do laboratórií,“ vysvetľuje výhody Pavol Čekan. 

Nové a hneď aj úspešné

Virologické laboratórium Biomedicínskeho centra SAV sa zapojilo do externého hodnotenia kvality testovania na SARS-CoV-2. Ako sa uvádza na oficiálnej stránke, organizovalo ho Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb spolu s európskymi pracoviskami – nemeckým Charité Berlín a holandským National Institute for Public Health and the Environment. 

V rámci testovania vzoriek použili testy od spoločnosti MultiplexDX – vyššie uvedený Rapid, ale aj Allplex. Tím BMC SAV v hodnotení obstál bezchybne, správne vyhodnotili 100 % slepých vzoriek. 

NOVÝ RÝCHLY RT-PCR TEST A OCENENIE V JEDNOM 💙⏱👍Minulý týždeň sme oficiálne pustili do obehu náš najnovší rTEST…

Posted by Pavol Cekan on Monday, November 22, 2021

Nás v MultiplexDX International teší, že v rámci tohto hodnotenia kvality použili v BMC SAV pri testovaní naše testy, nielen najnovší Rapid, ale aj Allplex. Ešte raz gratulácie do BMC SAV k precíznemu a kvalitnému testovaniu, a tešíme sa na ďalšie spoločné projekty,“ okomentoval Čekan. 

Zdroje: Facebook/ Pavol Čekan, Biomedicínske centrum SAV

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie