Slováci ich milujú, takže sa po štvrtýkrát vrátia. Rockeri z Birminghamu vystúpia na festivale Lovestream

  • Rockerom z Birminghamu Slovensko nie je cudzie
  • Naposledy u nás vystúpili v roku 2018
  • V auguste prídu predstaviť svoj nový album na festival Lovestream
editors hudba lovestream
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/editorsofficial
  • Rockerom z Birminghamu Slovensko nie je cudzie
  • Naposledy u nás vystúpili v roku 2018
  • V auguste prídu predstaviť svoj nový album na festival Lovestream

Kombinácia temného rocku, agresívneho popu a jemného EDM patrí na každý univerzálny hudobný festival. Výnimkou nebude ani tohtoročná edícia Lovestreamu, ktorú vďaka 2. vlne zoznamu interpretov doplní anglická rocková skupina Editors. 

Do nášho hlavného mesta už v druhej polovici tohto leta prinesú svoju jedinečnú atmosféru a známe skladby, ktoré väčšinou pochádzajú ešte z predošlej dekády. Frontman Tom Smith, gitaristi Chris Urban a Justin Lockey, klávesák Elliott Williams, basgitarista Russell Leetch a bubeník Ed Lay prídu svoju tvorbu predstaviť aj slovenským fanúšikom v rámci hudobného festivalu LOVESTREAM.

„Smer jazdy“ menia takmer každé tri roky

Skupina Editors vznikla v roku 2002 v meste Birmingham ešte pod názvom Pilot. Keď sa začiatkom roku 2000 spojili ako kamaráti z tamojšej univerzity, vplietli sa do vlny indie skupín, s ktorými toho veľa spoločného nemali.

Ich hudobný štýl je od roku 2007 charakteristický syntetickými a atmosférickými zvukmi, ktoré kombinujú s gitarami, basou a bicími. Dovtedy však vydali dva zo svojich najúspešnejších projektov. Ich debutový album The Back Room vyšiel v roku 2005 a obsahuje známe piesne ako Munich, Blood, Bullets či All Sparks. 

Projekt zožal pozitívne recenzie a stal sa kritickým aj komerčným úspechom. Jeho nasledovník, teda druhý album An End Has a Start z roku 2007, bol podobne úspešný a dostalo sa mu ďalších pozitívnych recenzií. Po vydaní druhého úspešného projektu však úplne zmenili smer. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa EDITORS (@editorsofficial)

Frontman Tom Smith o tomto kroku hovorí ako o odvážnom čine. „Už sme si celkom zvykli na ten pocit, že svojím novým materiálom strašíme publikum,“ hovorí s úsmevom. „Zdá sa, že sa to stáva s každým albumom,“ súhlasí gitarista Justin Lockey. „Urobíme niečo, čo sa všetkým veľmi páči, a potom ideme robiť niečo iné.

Tretí album s názvom In This Light and on This Evening bol naozaj iný, skupina sa vydala dráhou elektronickej hudby a temnejších tém. Populárnymi sa stali predovšetkým piesne Papillon alebo Eat Raw Meat = Blood Drool. 

Od roku 2013 vydali ešte štyri ďalšie projekty – The Weight of Your Love (2013), experimentálny projekt In Dream (2015), Violence (2018) a najnovší album EBM, ktorý vyšiel v septembri minulého roka. Lovestream o ňom hovorí ako o zatiaľ najrozdielnejšom albume skupiny v jej histórii.

Ich v poradí siedmy projekt EBM, na ktorom pracovali počas pandémie, bol pre skupinu v časoch bez živého vystupovania takzvaným „záchranným lanom“. Ich najnovšie piesne majú potenciál uspieť na veľkých pódiách a pred tisíckami ľudí, o čom sa budú môcť o pár mesiacov presvedčiť aj slovenskí fanúšikovia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa EDITORS (@editorsofficial)

Slovensko pre nich nie je cudzie

Ako sme ťa informovali v tomto článku, pre Editors nepôjde o vystúpenie na cudzej pôde. V roku 2008 vystúpili na festivale Pohoda, o dva roky vypredali, vtedy ešte existujúce, bratislavské PKO a v roku 2018 sa u nás predstavili naposledy, konkrétne v bratislavskej Refinery Gallery.

Kombinácia syntetických zvukov s rockovými nástrojmi, prvkov elektronickej hudby a prenikavého vokálu Toma Smitha môže patriť medzi najsilnejšie momenty festivalu.

Editors sa na hlavnom pódiu v rámci festivalu Lovestream predstavia v nedeľu, 20. augusta 2023. Svojím vystúpením o 19:00 nadviažu na tretí festivalový deň, ktorý prinesie aj vystúpenia skupiny Imagine Dragons, speváčky Jessie Ware či speváka Michaela Patricka Kellyho.

Zdroje: Lovestream, archív Startitup, Instagram/editorsofficial, Instagram/editorsofficial 2, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá