Slováci majú štvrťfinále isté. Dánov zdolali 7:1

• Slováci za sebou majú posledný, rozhodujúci zápas v skupinovej časti MS 2022
  • Dánov sme zdolali 7:1, slovenská reprezentácia postupuje do štvrťfinále
hokej
SITA/AP Photo/Martin Meissner

Na ľade vo Fínsku sa dnes odohráva posledný deň skupinovej časti Majstrovstiev sveta 2022 v hokeji. Slovenský tím si v ich siedmom zápase podal Dánov, ktorí len nedávno zdolali Kanaďanov.

Šťastie dnes stálo na našej strane, Dánov sme zdolali 7:1, slovenská reprezentácia postupuje do štvrťfinále.

Kľúčový zápas

Išlo o mimoriadne dôležitý zápas, naši hokejisti hrali priamy súboj o štvrté postupové miesto v skupine. Na ľade nemohli ani len zaváhať, ak by sme nevyhrali v riadnom hracom čase, turnaj by sa pre nás skončil.

Naši súperi len včera večer odohrali súboj s Kanadou. Ak by Dáni v súboji s Kanaďanmi nezvíťazili, Slovensku by na postup stačil aj triumf po predlžení či samostatných nájazdoch. Tí však prekvapili a vyhrali 3:2, do zápasu tak Slováci vstupovali s jasnou vidinou jeho konca.

Zápas otvoril prvým gólom náš kapitán Tomáš Tatar. Gól padol v desiatej minúte prvej tretiny. Asistenciu si na konto zapísal Michal Krištof. V poslednej minúte prvej tretiny Tomáš Tatar skóroval opäť. Pri druhom góle zápasu mu asistoval Juraj Slafkovský a Michal Krištof.

„Hráme zodpovedne. Myslím, že Dáni včerajší zápas cítia v nohách,“ povedal po skončení prvej tretiny strelca našich prvých dvoch gólov Tatar.

hokej
zdroj: TASR/Martin Baumann

Aj druhá tretina začala pre Slovákov prajne. V druhej minúte tretiny strelil gól Pavol Regenda. Asistovali Juraj Slafkovský a Adam Jánošík.

V 32. minúte padol do dánskej brány štvrtý gól zápasu. Strelil ho Mislav Rosandić, asistovali Mário Lunter a Šimon Nemec.

Krátko pred koncom druhej tretiny, v 38. minúte, skóroval aj Juraj Slafkovský. Bez asistencie. Po druhej tretine sme tak s Dánmi vyhrávali 5:0.

hokej
zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

Prvý gól tretej tretiny padol v oslabení do našej brány. Strelil ho v 48. minúte Joachim Blichfeld.

67 sekúnd pred koncom tretej tretiny strelil ďalší gól zápasu Šimon Nemec do brány Dánov. Asistoval Samuel Takáč. Tesne pred absolútnym koncom zápasu skóroval Pavol Regenda. Asistoval Róbert Lantoši.

Zápas sa skončil s výsledkom 7:1.

Predposledný deň skupinovej časti

Okrem Kanaďanov a Dánov sa stretli včera na ľade aj Taliani a Kazachovia. Tí odohrali súboj o udržanie sa medzi elitou. Hráči Kazachstanu vstupovali do zápasu bez jediného bodu na konte, no po triumfe 5:2 zostávajú v najvyššej kategórii MS. Taliani mali jeden bod, čo nestačilo a o rok si tak s najlepšími krajinami nezahrajú.

Česi si včera v B-skupine zabezpečili postup do štvrťfinále, keď hráčov USA porazili tesne 1:0. Hráčov USA ešte môžu obrať o miestenku v play-off piati Lotyši, ktorí na nich v tabuľke strácajú dva body. Oba tímy hrajú aj dnes.

Veľká Británia viedla nad Rakúskom 2:0 aj 3:1, ale Rakúšania strelili v tretej tretine päť gólov a zvíťazili 5:3. Briti získali jediný bod v siedmich dueloch na turnaji a podobne ako Taliani zostupujú do 1A-divízie MS.