Slováci na dobrovoľnú vakcináciu proti omikronu kašlú. Pribudlo takmer 300 prípadov

  • Pribudlo 271 prípadov
  • Menej ako 10 000 Slovákov je prihlásených na očkovanie proti omikronu
Na snímke je človek v ochrannom obleku.
Unsplash/shahin khalaji
  • Pribudlo 271 prípadov
  • Menej ako 10 000 Slovákov je prihlásených na očkovanie proti omikronu

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 271 pozitívnych testovaných ľudí formou RT-PCR testov. Celkový počet ukončených laboratórnych testov PCR doteraz je 7 301 669, pričom takto bolo pozitívnych testovaných 1 844 400 osôb.

V nemocniciach je hospitalizovaných 579 pacientov. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 2. Celkový počet úmrtí je 20 461.

Očkovanie proti omikronu Slovákov nenadchlo

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) eviduje k sobote 8 678 ľudí registrovaných na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínami upravenými na variant nového koronavírusu omikron. Z nich má 5 379 na očkovanie pridelený termín. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NCZI Veronika Daničová.

„V prípade, že niekomu pridelený termín nevyhovuje, môže si ho ľahko zmeniť sám, bez potreby volania na call centrum – a to prostredníctvom samoobslužného portálu, portálu registrovaného žiadateľa,“ doplnila.

Koronavírus zastavil svet, jeho dôsledky cítime dodnes

Registráciu na očkovanie adaptovanou vakcínou spustili 20. septembra. Vakcínu možno podať len ako posilňujúcu dávku. Očkovanie možno podstúpiť najskôr tri mesiace od posledného očkovania či prekonania ochorenia COVID-19.

Záujemcovia sa môžu na očkovanie prihlásiť cez stránku korona.gov.sk. Očkuje sa vakcínami od konzorcia Pfizer/BioNTech a spoločnosti Moderna. Je ich možné podať po predošlej dávke akejkoľvek vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostupnej na Slovensku.

Zdroje: TASR, NCZI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá