THIS IS SLOVAKIA! Slováci predstavili neskutočné video, ukazuje 30 nepoznaných krás našej krajiny

  • Martin a Mima sú mladý pár, ktorý odišiel zo stereotypnej práce, aby sa naplno venoval svojmu snu
  • Obaja cestujú po Slovensku a prostredníctvom sociálnych sietí ukazujú ľuďom to najkrajšie z našej krajiny
slovensko
Hike the World
  • Martin a Mima sú mladý pár, ktorý odišiel zo stereotypnej práce, aby sa naplno venoval svojmu snu
  • Obaja cestujú po Slovensku a prostredníctvom sociálnych sietí ukazujú ľuďom to najkrajšie z našej krajiny

O dvojici Martin a Mima z projektu Hike the World a ich video tvorbe si už určite počul. Pred časom sme ti s nimi priniesli inšpiratívny rozhovor o tom, ako sa obaja vzdali kancelárskej práce, vzali batohy na plecia, zásobili sa technikou a vydali sa na cesty mapovať krásne kúty sveta.

Neskôr predstavili pôsobivé video zasnežených Karpát, z ktorého divákom behali zimomriavky po tele a preletelo mnohými médiami. Na konte majú aj projekt oslavujúci výber dvanástich krás Slovenska. Dnes však zverejnili absolútnu novinku s názvom „Slovakia top 30 places“.

5 dovolenkových miest na Slovensku, ktoré neublížia tvojej peňaženke a spoznáš krásy našej krajiny

„Po obrovskom úspechu nášho videa z minulého roku o TOP 12 miestach na Slovensku, ktoré dosiahlo na Youtube viac ako 700 000 pozretí, sme posledných šesť mesiacov tvrdo pracovali na ešte veľkolepejšom a prepracovanejšom videu o top tridsať lokalitách na Slovensku,“ objasnil pre Startitup Martin.

K samotnému videu zložil skladbu na mieru s poetickým názvom „Homeland“ skladateľ a fotograf Miro Maršík. Do videa sa, samozrejme, dostali známe miesta ako Vysoké Tatry, Bardejov, Bratislava, Vlkolínec, Malá Fatra, ale aj menej známe ako Lednica, Brdárka a iné.

Táto dvojica síce už precestovala množstvo krajín, no aj tak ich to najviac lákalo späť na Slovensko. Už od začiatku zrodu nášho projektu Hike the World sme plánovali zachytiť a zvečniť všetky jedinečné okamihy a nádherné miesta počas nášho niekoľkomesačného cestovania. Taktiež musíme priznať, že čím viac sme boli mimo našej domoviny, tým viac nám paradoxne chýbala. Najviac sme sa vždy tešili na návrat domov, na rodinu, na objavovanie Slovenska. Pretože ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie.“

Slováci majú na zachytávanie krás našej krajiny jednoducho talent. Skvelým príkladom je aj Majo Chudý, ktorý síce nie je profesionálny fotograf či kameraman, no na jeho tvorbe by si to určite nevypozoroval. Pre Startitup opísal, aká náročná vie byť tvorba pár minútového videa.

„Poväčšine sú to celé noci strávené v prírode, od západu slnka po východ. Ak za vytúženými zábermi cestujem naprieč Slovenskom, stáva sa, že odchádzam z domu na obed a vraciam sa na obed v nasledujúci deň. Keď sa na cestách rozhodnem aj ubytovať, tak sa fotografovaniu venujem aj tri dni s krátkymi pár hodinovými prestávkami na spánok.“

Majo taktiež konštatuje, že slovenský trh podľa neho ešte neobjavil plný potenciál časozberných videí a všetky možnosti ich využitia. Na Slovensku je podľa jeho slov trendom, že každý by chcel všetko zadarmo a nedokáže doceniť hodnotu video materiálu. „Zo zahraničia občas prídu cenové návrhy vyššie ako by bola moja ponuka,“ dodáva Majo.

Článok bol pôvodne vydaný 28. augusta 2020.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK