Slováci si môžu objednať súkromný let lietadlom kamkoľvek a bez čakania na letisku. Pozri sa, koľko zaplatíš

  • Ak ťa nebaví čakať v dopravných zápchach či na letisku, môžeš si za pár sekúnd zarezervovať súkromný let lietadlom pre seba aj celú rodinu
  • Hitom pre náročných sa stáva služba Aerotaxi, ktorá ťa za pár stoviek eur dopraví takmer kamkoľvek
LeteckéZážitky.sk
  • Ak ťa nebaví čakať v dopravných zápchach či na letisku, môžeš si za pár sekúnd zarezervovať súkromný let lietadlom pre seba aj celú rodinu
  • Hitom pre náročných sa stáva služba Aerotaxi, ktorá ťa za pár stoviek eur dopraví takmer kamkoľvek

Spoločnosť Letecké Zážitky, s. r. o. je označovaná za jednotku v oblasti leteckých zážitkov na našom trhu. Momentálne prichádza s novinkou, ktorú jej tím označil za najflexibilnejšie cestovanie na svete. Ide o službu Aerotaxi.

Pilot: Slovensko je skvelým miestom na absolvovanie leteckého výcviku, no stáť ťa bude aj 60 000 eur (ROZHOVOR)

V skratke ide o naozaj pohodlný spôsob prepravy osôb, vecí ale aj tovaru. Skúsení piloti ťa dopravia tak blízko k tvojej cieľovej destinácii, ako to len pôjde, a letieť môžeš dokonca aj v deň objednávky. „S Aerotaxi lietame primárne v rámci Slovenska, ale nie je problém letieť aj kamkoľvek po Európe, či už do Česka, Maďarska, Chorvátska alebo inam,“ objasňuje spoločnosť.

Uverejnil používateľ Pilot Club – Letecké Zážitky Streda 15. januára 2020

Zvoliť si môžeš aj spiatočný let. Ten si vyberajú najmä pasažieri, ktorí idú na pracovné stretnutie či krátku dovolenku. V prípade spiatočného letu ťa pilot čaká na letisku. Jeho čakanie je spoplatnené sumou 15 eur za každú začatú hodinu (v niektorých lokalitách môže byť suma vyššia).

Prvé dve hodiny sú zdarma. Spiatočný let je pritom možný aj o niekoľko dní. V takom prípade hradí klient pilotovi cestu z letiska a na letisko ako aj ubytovanie na mieste čakania.

Uverejnil používateľ Pilot Club – Letecké Zážitky Utorok 26. mája 2020

Obľúbenou možnosťou je aj multi city, hlavne ak potrebuješ navštíviť viacero lokalít. Napríklad s priateľmi pri akčnej dovolenke, alebo z pracovných dôvodov pri väčšom počte stretnutí v rôznych lokalitách. Jednoducho si tak môžeš zabezpečiť svoj súkromný flexibilný charter. Koľko ťa to bude stáť? 

Uverejnil používateľ Pilot Club – Letecké Zážitky Streda 12. augusta 2020

Na súkromný jednosmerný let z Bratislavy do Košíc si priprav cca 949 eur. Ak sa budeš potrebovať dostať aj naspäť, zaplatíš spolu 1 189 eur. V prípade, že by si chcel poletieť na kratšiu vzdialenosť, napríklad z hlavného mesta do Trenčína, cena sa bude pohybovať okolo 559 eur za jednosmerný a 949 eur za spiatočný let.

Súkromný let si môžeš zarezervovať napríklad aj z Piešťan, Jasnej, Popradu či Žiliny. Alebo si nechať zostaviť let na mieru.

Chcel by si absolvovať súkromný let?

Čím poletíš?

Aerotaxi pre 1 osobu je zabezpečené lietadlami WT9 Dynamic a Diamond DA20 Katana. Pre 1-3 osoby je k dispozícii model Diamond DA40 Star či rýchlejšie lietadlo Diamond DA42 TwinStar, ako aj vrtuľník Robinson R44.

Uverejnil používateľ Pilot Club – Letecké Zážitky Streda 29. januára 2020

Lietadlá Diamond DA40 Star a Diamond DA42 TwinStar môžu letieť dokonca aj v noci a model Diamond DA42 Twin Star nemá problém fungovať aj v námrazových podmienkach. Aerotaxi pre 1-5 osôb zabezpečuje Piper PA-34 Seneca.

Fajn benefitom je aj to, že do lietadla vstúpiš do 10 minút od príchodu na letisko, čiže nemusíš tráviť 2 hodiny predodletovým čakaním. Letíš priamo a bez prestupov.

Firma s bohatou históriou

Spoločnosť Letecké Zážitky, s. r. o. v roku 2020 zvýšila zisk z 466 eur na 6 735 eur a tržby jej narástli o 533 % na 148 385 eur. Táto firma pôsobí na Slovensku už od júla 1996 – vtedy ešte pod pôvodným názvom Pilot Club, s.r.o.

Vtedajšou hlavnou činnosťou firmy bolo poskytovanie leteckých kurzov, poradenstvo v oblasti letectva, preškoľovanie pilotov na nové typy lietadiel a podobne.

Zakladatelia Pilot Clubu sa podieľali aj na založení SFULu – Slovenskej federácie ultraľahkého lietania (dnes SFL), ktorá je dodnes leteckým úradom poverenou organizáciou pre dohľad tohto typu lietania na Slovensku. 

Uverejnil používateľ Pilot Club – Letecké Zážitky Streda 9. decembra 2020

„Pamätám si, akoby to bolo včera, keď sa ma jeden z nádejných frekventantov spýtal, či bude výcvik lietať sám, a ja mu na nohavice naznačím kriedou, do akej polohy ťahať páku riadenia pri jednotlivých fázach letu. Tak totiž robil výcvik na starých klzákoch jeho dedo. Uistil som ho, že dnes vyzerá výcvik úplne inak a lietať budeme spolu,” spomína jeden z inštruktorov.

Behom rokov inštruktori tejto spoločnosti vyškolili desiatky dnes už profesionálnych pilotov, ktorí teraz lietajú pre renomované letecké spoločnosti po celom svete, predovšetkým pre Emirates, Fly Dubai, Ryanair a iné.

Uvoľnenie zákazu cestovania je na spadnutie. Do týchto destinácií sa v lete dostaneš za pár eur

Ďalším krokom spoločnosti bolo rozšírenie jej služieb aj pre širokú verejnosť. Firma chcela vyhovieť ľuďom, ktorí si chcú doslova užiť nebo a zalietať si.

Založili preto dcérsku spoločnosť s názvom názvom Pilot Club – Letecká škola, s.r.o. v rámci ktorej začali poskytovať aj obľúbené Zážitkové lety a lety Pilotom na skúšku. Logickým krokom bolo ďalšie rozširovanie služieb a založenie zážitkovej agentúry, ktorá bude poskytovať aj ďalšie letecké zážitky po celom území Slovenska. 

„Dnes sme už jednotkou na slovenskom trhu v oblasti leteckých zážitkov a neustále sa rozširujeme, zlepšujeme a pridávame ďalšie zážitky a ďalšie lokality. Poskytujeme rôzne doplnkové služby ako napríklad exkluzívny let pri západe slnka u vybraných lokalít letov alebo veľmi obľúbené spomienkové záznamy z jednotlivých zážitkov,“ dodáva tím spoločnosti.

Zdroj: LeteckéZážitky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech