Slováci si pripísali dôležité 3 body. Triumfovali nad Kazachstanom

  • Hoci v istom momente Kazachovia vyhrávali, Slováci to dokázali otočiť
  • Do tabuľky si tak pripisujú dôležité body
hokej
TASR/Martin Baumann
  • Hoci v istom momente Kazachovia vyhrávali, Slováci to dokázali otočiť
  • Do tabuľky si tak pripisujú dôležité body

Vo svojom piatom zápase nastúpili slovenskí reprezentanti proti tímu z Kazachstanu. Do zápasu išli ako jednoznační favoriti. Kazachovia totiž netriumfovali ani v jednom zápase, v dôsledku čoho sú stále na poslednom mieste v tabuľke.

Hoci v istom momente nebolo jasné, ako zápas skončí, Slováci bojovali až do konca a zo zápasu si tak nesú dôležité 3 body. Nad Kazachstanom vyhrali 3:4. 

Skóre otvoril Andrej Kollár v 12. minúte, ktorý po prihrávke Samuela Takáča prekonal kazašského brankára. Netrvalo však dlho, kým Kazachstan po góle Panyukova vsietil gól do našej bránky. Následne Kazachovia využili svoju presilovku a na konci prvej hracej tretiny si vybojovali vedenie. 

V 29. minúte sa pošťastilo Martinovi Fehervárymu, ktorý po prihrávke Adama Líšku a Juraja Slafkovského skóre vyrovnal. O náskok slovenského tímu sa v 33. minúte postaral Adam Líška a v 34. minúte svoje trestné strieľanie premenil Juraj Slafkovský. Druhú tretinu tak slovenskí reprezentanti ukončili s dvojbodovým náskokom. 

Bez gólu sa nezaobišla ani posledná tretina. Tú svojím gólom otvorili Kazachovia, ktorí tak stratu nad Slovenskom znížili na jeden gól. Tento gól bol zároveň posledným gólom zápasu.

Dá sa to zvládnuť

V zápase proti Švajčiarsku sa slovenské mužstvo dopustilo viacerých chýb, ktoré viedli ku gólom súpera. Nedarilo sa mu ani v zakončení.

„Boli tam chyby, nebolo to úplne ideálne, ale budeme mať ďalšiu možnosť to napraviť. Budeme sa o to snažiť. Myslím si, že sa musíme snažiť dávať viac pukov na bránku, byť tam dôrazní, hľadať dorážky a tečované puky. Keď dáme viac gólov, určite budeme úspešní,“ povedal vo videu na webe TA3 útočník Adam Liška, ktorý predčasne opustil stredajší súboj po nedovolenom zákroku od Michaela Foru.

„Zdravotne som, našťastie, v poriadku, nebolo to nič vážne, sú to také klasické hokejové boľačky a s tým budem hrať ďalej,“ doplnil 22-ročný Bratislavčan.

Kapitán slovenského mužstva Tomáš Tatar sa po štvrtkovom tréningu vyjadril, že on ani jeho spoluhráči nevzdávajú boj o postup. Vymenoval, čo všetko podľa neho treba zlepšiť, aby Slováci uspeli proti Kazachom.

„Povedali sme si niečo v kabíne. Samozrejme, chcel som chlapcov namotivovať, že sa nič nedeje, aby mali hlavu hore a hrali s pohodou. Dá sa to zvládnuť, je to hrateľné. Pôjdeme od zápasu k zápasu. Musíme hrať svoju hru, korčuľovať, byť fyzickí, strieľať na bránku. Myslím si, že nám chýbajú najmä strely a jednoduchosť. K tomu si niečo povieme, v presilovkách to musíme zjednodušiť. Ja verím, že nám to začne padať,“ vysvetlil útočník New Jersey Devils zo zámorskej NHL.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá