Slováci si zvolili najobľúbenejšie reštaurácie, na ktorých donášku jedla nedajú dopustiť (NOVÝ REBRÍČEK)

  • Je známych 21 najobľúbenejších reštaurácií v rámci súťaže Wolt Awards 2024
  • Zisti, či je medzi nimi aj tvoja obľúbená
podniky Davaj Het, MumBhai Central Indian
Davaj Het, MumBhai Central Indian
  • Je známych 21 najobľúbenejších reštaurácií v rámci súťaže Wolt Awards 2024
  • Zisti, či je medzi nimi aj tvoja obľúbená

Víťazné reštaurácie predstavujú podľa hodnotenia zákazníkov to najlepšie zo západoslovenskej, stredoslovenskej a východoslovenskej gastronómie.

V každej z troch oblastí bolo ocenených sedem najobľúbenejších podnikov. Záštitu nad slávnostným podujatím prevzal veľvyslanec Fínska pre Českú a Slovenskú republiku Pasi Tuominen, ktorý sa oceňovania aj osobne zúčastnil. 

Na západnom Slovensku dominuje Bratislava

K najlepším reštauráciám na západnom Slovensku podľa hodnotenia zákazníkov donáškovej služby patria najmä prevádzky z Bratislavy, ktoré si odniesli až šesť cien v tejto kategórii.

Medzi ocenenými podnikmi sa ocitla známa Bagetéria na Račku, ktorá si svojich spokojných zákazníkov udržiava už dvadsať rokov svojho fungovania, ale aj reštaurácia Ako Doma, ktorá je známa gurmánskymi zážitkami spojenými s domácou kuchyňou.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ako doma (@restauracia_ako_doma)

Medzi ocenenými nechýba ani pestrá ponuka zahraničných chutí, ktoré reprezentujú podniky MumBhai Central Indian, PAPAYA Staré Mesto či Mac&Cheese by Paris Café.

Svoje zastúpenie v tejto kategórii majú aj dve vegánske reštaurácie – Balans Bistro, ktorého hlavným mottom je „veganism is our philosophy“, ale aj úspešný podnik z Trnavy Forky’s patriaci do známej siete reštaurácií a bistier, ktoré sa postupne snažia meniť v spoločnosti pohľad na vegánske stravovanie.

V hlavnej úlohe street food

Na strednom Slovensku sa obľube tešia prevádzky zo Žiliny, Banskej Bystrice, ale svoje zastúpenie dostalo aj mesto Prievidza. V Žiline si ľudia najradšej vychutnávajú street food štýl jedál a medzi ich obľúbencov patria podniky Butcher’s Bits a Porkbelly Gastrohouse, nedajú však dopustiť ani na dobrú taliansku klasiku z Olivia’s Restaurant.

V zastúpení víťazov z Banskej Bystrice nechýba Bystrický lokál Davaj Het, ktorý vychádza z tradičných receptúr slovenských starých mám. Bystričania však nezaostávajú ani v chuti objavovať zahraničné kuchyne, a preto svoje zastúpenie majú v rebríčku aj reštaurácie Bambusová záhrada a NhaBe, ktoré patria do portfólia ázijskej a vietnamskej kuchyne.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Davaj Het – Bystrický lokál (@davajhet)

Jediným oceneným podnikom z Prievidze sa stala reštaurácia Palm Street Boyz, ktorá prináša zákazníkom zaujímavý ázijský koncept s pravidelným svetovým menu špecialít.

V obľube je rôznorodosť 

Kategóriu východné Slovensko ovládli košické reštaurácie, ktoré si prebrali všetkých sedem ocenení. Košická gastronómia toho ponúka naozaj veľa.

Ľudia si najviac pochutnávali na kvalitných burgroch z Grange Burger, pizzi z Friends Pizza a Restaurant, ale aj na tradičnej slovenskej kuchyni z Bistra Babička. Ani v tejto kategórii sa nezaobídeme bez zastúpenia exotických kuchýň, kde získali ocenenia reštaurácie Noodler, Yam Yam a Poke Kings.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grange (@grange.burger)

Ak však dostaneš v Košiciach chuť na úplne netradičné spojenie chutí, v reštaurácii Rafano si zaručene vieš objednať pizzu, ktorá ťa svojím zložením surovín určite prekvapí.

Kompletné výsledky Wolt Awards 2024:

Západné Slovensko:

• Ako Doma, Bagetka na Račku, Balans Bistro, Forky’s, Mac&Cheese by Paris Café, MumBhai Central Indian, PAPAYA Staré Mesto,

Stredné Slovensko:

• Butcher’s Bits, Bambusová Záhrada, Davaj Het – Bystrický Lokál, NhaBe, Olivia’s Restaurant, Palm Street Boyz, Porkbelly Gastrohouse,

Východné Slovensko:

• Bistro Babička, Friends Pizza a Restaurant, Grange Burger, Noodle, Poke Kings, Rafano, Yam Yam

Ide už o tretí ročník Wolt Awards, po prvýkrát sa však udeľovali na slávnostnej ceremónii.

Cieľom našej iniciatívy je vzdať poctu a poďakovať našim partnerom – reštauráciám, ktoré excelujú nielen v kvalite gastronómie, ale aj v dosahovaní zákazníckej spokojnosti. Mnohé podniky nás sprevádzajú už dlhé roky na ceste k lepšej dostupnosti gastronómie na Slovensku. Ich obľúbenosť medzi zákazníkmi, ktorí si jedlo objednávajú cez Wolt, nás napĺňa radosťou a motivuje nás k neustálemu hľadaniu nových ciest a inovácií,“ informuje Tomáš Beniak, CEO slovenského a českého Woltu.

Slovenskú gastronómiu podporil aj veľvyslanec Fínska pre Českú a Slovenskú republiku Pasi Tuominen, keďže spoločnosť Wolt je pôvodom z Fínska.

„Je pre mňa cťou podporovať a zúčastniť sa na odovzdávaní ocenení najlepším reštauráciám na Wolte, spoločnosti, ktorá je vo Fínsku v podstate národným pokladom. Som preto rád, že môžem byť súčasťou tohto prestížneho podujatia, ktoré prezentuje výnimočné gastronomické zážitky a tým posilňuje väzby medzi našimi národmi,“ povedal.

Zdroj: Wolt Awards 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá