Slováci vymysleli unikátny bicykel, ktorý si zložíš do batoha!

  • ZED’O je prvý bicykel štandardnej veľkosti, ktorý dokážeš zložiť na veľkosť batoha.
collage zedo
  • ZED’O je prvý bicykel štandardnej veľkosti, ktorý dokážeš zložiť na veľkosť batoha.

Vytvoril ho tím kreatívnych a technických dizajnérov z Topoľčian. Bicykel je možné zložiť vďaka inovatívnej štruktúre kolies a rámu.

ZED’O bol nadizajnovaný tak, aby bol ľahký a kompaktný, no zároveň praktický a spoľahlivý. Je vyrobený z hliníka a uhlíkových vlákien, čo znamená, že je aj extrémne pevný a odolný.

gallery-2-big

Okrem kvalitných materiálov na ZED’O nájdeš aj 18 rýchlostnú planetárnu prevodovku, kotúčové brzdy a gumy vyrobené z kompozitných materiálov, ktoré sú odolné voči defektom.

Určite ťa napadlo množstvo výhod takéhoto skladacieho bicykla. Budeš si ho môcť napríklad pohodlne vziať so sebou napríklad do autobusu, vlaku alebo lietadla.

gallery-5-big

Taktiež ti doma nezaberie veľa úložného priestoru – jednoducho ho strčíš do skrine, takže sa nemusíš báť, že by sa ti nezmestil do izby alebo bytu. Rovnako jednoducho ho uložíš aj do auta, čo ti významne zjednoduší bike tripy.

ZED’O momentálne zbiera peniaze na finalizáciu prototypu a produkciu prvých modelov cez crowdfundingovú platformu Indiegogo. Peniaze z kampane budú použité na kúpu materiálov, produkciu, balenie a odosielanie hotového bicykla.

gallery-6-big

Za podporu crowdfundingovej kampane dostaneš možnosť získať tento cool bicykel za omnoho menej ako bude jeho predajná cena. Ku každému bicyklu dostaneš aj originálny batoh, do ktorého zložený ZED’O pohodlne dostaneš.

Ak ťa tento vynález slovenských dizajnérov zaujal, neváhaj podporiť ich Indiegogo kampaň. Zatiaľ sa im podarilo vyzbierať 9% z ich celkového cieľa 100 000 dolárov.

gallery-11-big

gallery-7-big

gallery-10-big

gallery-1-big

gallery-8-big

Zdroj fotografií: zedobikes.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá