Slováci vynašli spôsob, ako počas koronakrízy neskrachovať. Expandujú s tým už aj do USA

  • Emil Haas je mladý podnikateľ stojaci za firmou Brainteaselava, ktorá ľuďom zabezpečuje zábavné teambuildingy
  • Toto odvetvie patrí medzi jedno z najviac zasiahnutých koronavírusom
  • Úspech v biznise však patrí tým, ktorí sa nevzdajú. Brainteaselava sa vynašla a predstavila online teambuildingovú hru, s ktorou už expanduje aj do zahraničia
katass
Brainteaselava
  • Emil Haas je mladý podnikateľ stojaci za firmou Brainteaselava, ktorá ľuďom zabezpečuje zábavné teambuildingy
  • Toto odvetvie patrí medzi jedno z najviac zasiahnutých koronavírusom
  • Úspech v biznise však patrí tým, ktorí sa nevzdajú. Brainteaselava sa vynašla a predstavila online teambuildingovú hru, s ktorou už expanduje aj do zahraničia

Počul si už o projekte Brainteaselava? Tím stojaci za touto slovenskou spoločnosťou už niekoľko rokov ponúka zážitkové a teambuildingové aktivity ako Escape Room, City Game a Mystery Dinner.

Tie patria medzi najobľúbenejšie zábavné aktivity v Bratislave. Tomu, že svoj biznis robia naozaj poctivo, nasvedčujú aj pochvalné recenzie na Tripadvisor či Google. Žiaľ, ide o jedno z najviac postihnutých biznis odvetví koronakrízou.

„Situácia okolo vírusu náš sektor postihla masívne. Už 6 týždňov musíme mať všetky naše bežné aktivity zatvorené. Aj keď o pár týždňov snáď budeme môcť otvoriť, zrejme do konca roka sa musíme rozlúčiť so zahraničnými turistami, ktorí tvoria asi 40 %. Takisto  sú vylúčené aj všetky väčšie teambuildingové akcie, ktoré robíme pre firmy na mieru. Pomoc od štátu je v našom prípade skôr symbolická, pretože máme poväčšine dohodárov,” vyjadril sa pre Startitup Emil Haas z Brainteaselava.

zdroj: Brainteaselava

Emil Haas sa však spolu s jeho tímom rozhodol svoje podnikanie a pracovné miesta udržať.

Po úvodnej skepse sme si uvedomili, že aj keď v tradičnej forme naše aktivity nemôžu pokračovať, záujem o zábavu medzi kamarátmi a utužovanie kolektívu medzi kolegami je ešte väčší. Ľudia majú menej možností vyžitia, chýba im spoločnosť. Zamestnanci zase strácajú kontakt s kolegami a vzťah k firme. Aj motivácia pracovať postupne slabne,” konštatuje Emil.

Brainteaselava preto  predstavila online verziu interaktívnej detektívnej hry Mystery Dinner, ktorá má podobný úspech ako jej živá varianta a u ľudí už stihla zaznamenať veľký úspech.

Hru si objednávajú skupiny kamarátov, ale aj firmy ako teambuilding, ktorý je v časoch povinného home officu pre tím ešte potrebnejší ako inokedy. Vzhľadom na nečakane dobrú spätnú väzbu chce Brainteaselava ťažkú situáciu využiť ako príležitosť a spúšťa hru už aj v USA a Veľkej Británii.

zdroj: Brainteaselava

Online verzia Mystery Dinner – Noc démonov momentálne patrí medzi najpredávanejšie hry. O čo ide? Na jeden večer spolu s kamarátmi či kolegami zabudnete na bežné problémy a hráte rolu chamtivého trpaslíka, panovačnej Bátoričky alebo prešpekulovanej baby Jagy.

Vyšetrujete zločin v podsvetí a hrozí vám, že prídete o svoju nesmrteľnosť. Zabavíte sa z pohodlia domova cez videohovor, cez ktorý vám pomáha aj Gamemaster. Herné materiály máte k dispozícii cez webovú aplikáciu, takže stačí ľubovoľný počítač či mobil. Cena na jedného hráča je 14 eur.

Najpredávanejšie hry  za minulý rok

Escape Room – Jánošíkov poklad

Ocitnete sa na začiatku 18. storočia a ste členmi Jánošíkovej družiny. Jánošíka však zajali a zachránite ho iba ak sa dostanete k pokladu, ktorý sa ukrýva v magickom dome. Cestou riešite rozmanité úlohy, zažijete prekvapivé efekty, potrénujete si spoluprácu s kamarátmi či kolegami a poriadne sa zabavíte.

Escape Room – V pazúroch ŠtB

Dostávate sa do bytu agenta ŠtB, v ktorom musíte splniť tajnú misiu a následne uniknúť z bytu skôr, ako sa agent vráti domov. Plníte množstvo zaujímavých úloh, pomáhajú vám pri tom historické zariadenia, ktoré ste možno pri vstupe považovali iba za tematické rekvizity.

Brainteaselava City Game

Táto hra vás sprevádza menej známymi, ale o to krajšími zákutiami historického centra Bratislavy. Cestou plníte rôznorodé interaktívne úlohy, pri ktorých využívate rekvizity z batôžka, ktorý dostanete na štarte a tiež interagujete s lokalitou, na ktorej sa práve nachádzate.

Mystery Dinner – Vražda u Baťu

Píše sa rok 1935 a v obchodnom dome Baťa sa odohrala vražda. Ocitáte sa v roli rozvážneho architekta, vášnivej herečky či namysleného futbalistu a snažíte sa vyšetriť, kto a prečo mohol úbohého obuvníka zavraždiť. Hru je možné spojiť s výbornou večerou v reštaurácii Štefánka.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech