Slováci zažívajú rekordne vysoký príspevok. Na účet im cinklo o 60 eur viac a bude to pokračovať

  • Rodičia dostali už druhý zvýšený prídavok na dieťa
  • Môžu si prilepšiť o ďalšie peniaze
Ilustračné foto
Ilustračné foto Unsplash/Daniel Tong, Unsplash/Markus Spiske
  • Rodičia dostali už druhý zvýšený prídavok na dieťa
  • Môžu si prilepšiť o ďalšie peniaze

Ako sme ťa už informovali, štát od 1. januára 2023 navýšil prídavky na dieťa. Tie po novom predstavujú až 60 eur mesačne. Vyplácané sú vždy k pätnástemu dňu v mesiaci. Prvý zvýšený prídavok videli rodičia vo svojich peňaženkách len minulý mesiac. Tento mesiac im zvýšený prídavok prišiel druhýkrát. 

O zvýšenom prídavku informoval na sociálnej sieti aj dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak.

 

„Už druhýkrát dostanete rekordne vysoké prídavky na deti. Roky dostávali rodičia prídavky na deti, ktoré sa v podstate nemenili. Postupne sme ich dvíhali a od tohto roku sme ich zdvihli najviac v histórii. Rodičom ich aktuálne posielame vo výške 60 eur,“ napísal na sociálnej sieti Milan Krajniak.

Okrem toho uviedol, že rodičia majú zároveň trojnásobný daňový bonus na deti.

Príplatok k prídavku na nezaopatrené dieťa

Príplatok k prídavku na dieťa je štátna sociálna dávka, ktorú pripláca štát osobe k prídavku na dieťa, a to na výchovu a výživu nezaopatreného dieťaťa, na ktoré nie je možné uplatniť daňový bonus, informuje o tom Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na svojom webe.

Príplatok k prídavku na dieťa sa vypláca vo výške 30 eur a dostáva sa mesačne spolu s prídavkom na dieťa, ktorý je vo výške 60 eur. Rodič nezaopatreného dieťaťa, na ktoré si nemôže uplatniť daňový bonus, si môže uplatniť príplatok k prídavku, čím dostane mesačne dokopy až 90 eur. Musí však spĺňať určité podmienky.

Na príplatok má rodič nárok do času, keď sa dieťa považuje za nezaopatrené, ale najdlhšie do dovŕšenia 25 roku života.

Kto má nárok na príplatok?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Facebook/Milan Krajniak, MPSVR SR, MPSRVR SR, Redakcia

Najnovšie videá

Trendové videá