Slovák Dick Kvetňanský prichádza s prvým mezonetovým karavanom na svete

  • Známy konštruktér, vynálezca a otec legendárneho kabrioletu K1 Attack Roadster, pretekárskych špeciálov Attack R4S či Praga, Dick Kvetňanský, sa po viac než desiatich rokoch rozhodol oživiť úspešnú automobilovú značku Attack. Prichádza s revolučným karavanom, ktorý na svete nemá obdobu!
collagervrvrv
A1 Attack
  • Známy konštruktér, vynálezca a otec legendárneho kabrioletu K1 Attack Roadster, pretekárskych špeciálov Attack R4S či Praga, Dick Kvetňanský, sa po viac než desiatich rokoch rozhodol oživiť úspešnú automobilovú značku Attack. Prichádza s revolučným karavanom, ktorý na svete nemá obdobu!

Ambiciózny Slovák, ktorý sa narodil v USA a už v 20 rokoch začal podnikať vo veľkom, prichádza s ďalšou bombou. V rámci portfólia však neprináša očakávaný superšportiak,  ale ďalší svetový unikát – prvý mezonetový karavan, ktorý svojimi technológiami, riešením, cenou a ponúknutým  veľkorysým priestorom prináša revolúciu do sveta karavaningu. Nový Attack Homester je jednoducho transformer, ktorý ovládate prostredníctvom svojho mobilu.

„Teším sa, že po rokoch, odkedy som zdokonaľoval v hlave tento nápad, môžem konečne oficiálne predstaviť nový Attack Homester. V tejto koncepcii vidím revolúciu v oblasti čoraz obľúbenejšieho karavaningu, ktorý práve zažíva boom. Homester je vozidlo, ktoré poskytne temer trojnásobne väčší priestor než bežný karavan, dve kúpeľne, vaňu, luxusnú manželskú posteľ, veľkú kuchyňu, jedáleň, WC a navyše integrovanú garáž na skúter. A čo je najlepšie, dokáže letieť po diaľnici maximálnou rýchlosťou so spotrebou osobáku,“ vysvetlil Kvetňanský.

Foto: A1 Attack

Karavan, ktorý môže šoférovať každý

Hlavnou myšlienkou karavaningu je neviazaná sloboda a radosť zo života. Mnohí cestovatelia túžia po úteku z nudného mestského života či po možnosti prežiť každý západ slnka v inom kúte sveta, vychutnať si dúšok rannej kávy v kruhu najbližších v lone prírody, schopnosť kedykoľvek zmeniť svoj život a neupadnúť do stereotypu virtuálneho sveta počítačov. Základnou brzdou však bývajú dva argumenty – cena a limity karavanu.

Na šoférovanie väčšieho a luxusnejšieho karavanu potrebujete špeciálne vodičské oprávnenie, rovnaké ako na nákladiaky,“ vysvetlil Kvetňanský a dodal: „Okrem toho vás limituje maximálna rýchlosť, diaľničné poplatky, nemožnosť prísť s karavanom do centra mesta, limity pri parkovaní a v neposlednom rade aj závratná cena na úrovni 60 až 150-tisíc eur. Náš Attack Homester vychádza z klasickej dodávky, na ktorú vám stačí vodičské oprávnenie typu B,“ zdôraznil konštruktér. Nový supermoderný Homester tak môže šoférovať skutočne každý.

Foto: A1 Attack

Foto: A1 Attack

Unikátny priestorný transformer 

Attack Homester je moderná ultraľahká nadstavba vytvorená z odolných materiálov používaných v letectve. Zákazník si podľa jednoduchého detailného obrazového návodu stavebnicu po dieloch namontuje na dodávku a po dokončení inštalácie vznikne karavan so širokým využitím pre cestovanie, voľný čas, športové účely alebo širokú škálu komerčného využitia. Stavebnica je určená pre modely Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper verzie L3-H2 a L4-H2, od roku výroby 2005 a vyššie.

Priemerná hmotnosť stavebnice aj s nábytkom sa pohybuje pod hranicou 900 kg tak, aby celková pohotovostná hmotnosť kompletného karavanu vrátane bežnej výbavy, posádky a tiež batožiny nepresiahla dôležitých 3 500 kg. Attack Homester je originálne konštruovaný pre štvorčlennú posádku a veľkorysé možnosti doloženia batožiny. Vďaka revolučne nízkej hmotnosti disponuje vstavanou garážou pre skúter, bicykle, surf či kočík.

Foto: A1 Attack

Foto: A1 Attack

Prešpikovaný smart technológiami

Unikátnym riešením, ktoré v súčasnosti poskytujú snáď len koncepty najmodernejších automobiliek, je diaľkové elektrické ovládanie všetkých funkcií v karavane, ktoré ovládate pohodlne svojim smartfónom. Pomocou aplikácie môžeš odomykať samotný karavan, vyklápať a zatvárať vstupné dvere s integrovanými schodíkmi, ovládať svetlá v celom vozidle, zdvíhať či spúšťať prvé poschodie, otvárať kuchynskú stenu s linkou, alebo meniť polohu karavanu pomocou štyroch samostatne ovládaných stabilizačných nôh.

Aplikáciou sa dajú ovládať aj ďalšie systémy, ako je kúrenie, klimatizácia, elektrická centrála, či rôzne multimediálne zariadenia. Pomocou monitorovacích WIFI kamier môžeš na obrazovke mobilu sledovať dianie okolo svojho karavanu, rovnako interiér poschodia počas spúšťania strechy, alebo manévrovanie pri parkovaní. Aplikácia kontroluje a informuje o vývoji počasia a teplotách, výstražné snímače monitorujú unikajúci plyn, vodu, či násilné narušenie vozidla zvonka.

Foto: A1 Attack

Foto: A1 Attack

Cena stavebnice začína od 36 840 eur, pričom prestavať základné vozidlo na Attack Homester by mal zvládnuť každý, kto si vie vymeniť koleso a defekt na bicykli. Firma už prijíma prvé objednávky, sériová výroba sa začína na jeseň tohto roka. Viac informácií sa dozvieš na stránke www.a1attack.com.

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech