Slovák bez „vodičáku“ unikal polícii, chcel sa vyhnúť base. Po scéne ako z filmu čakalo policajtov niekoľko prekvapení

  • Polícia chcela zistiť mužov dôvod pohybu vonku
  • Zistili však omnoho viac
Ilustračný obrázok
facebook/Polícia Slovenskej republiky, unsplash/Christian Lue
  • Polícia chcela zistiť mužov dôvod pohybu vonku
  • Zistili však omnoho viac

Z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie, ktorá na Slovensku vládne už niekoľko týždňov, sa na našom území sprísnili opatrenia. Na ich dodržiavanie dohliadajú príslušníci slovenskej polície.

Do polície zámerne narážal

Kontrolovať tak môžu najmä dôvod a opodstatnenosť pohybu vonku v čase zákazu vychádzania. Účel cesty chceli zistiť aj v prípade 32-ročného Ladislava z okresu Michalovce. Ten sa v utorok ráno, krátko po piatej hodine ráno vybral s osobným motorovým vozidlom BMW do ulíc.

Polícia chcela zistiť dôvod jeho cesty, no vodič na znamenia na zastavenie vozidla nereagoval. Práve naopak, dupol na plyn a rýchlou jazdou, počas ktorej sa policajtov snažil niekoľkokrát „vybrzdiť“, unikal preč. Z tohto dôvodu začali policajti okamžite vozidlo prenasledovať.

Počas prenasledovania vodič BMW dvakrát úmyselne znemožnil jazdu služobnému motorovému vozidlo, následkom čoho došlo ku kontaktu áut,“ uvádza Polícia Slovenskej republiky.

„Prvýkrát pred jedným z rodinných domov v obci Buzica počas jazdy úmyselne strhol volant vľavo, čím znemožnil služobnému vozidlu jeho predchádzanie, a hoci došlo medzi vozidlami k nárazu, Ladislav ďalej pokračoval v jazde až do obce Rešica (okr. Košice okolie), kde pri otáčaní sa na súkromnom pozemku miestneho družstva opäť úmyselne narazil do prednej časti služobného motorového vozidla.“ 

Dodávajú, že ku zraneniu osôb nedošlo a škody spôsobené na vozidlách boli predbežne vyčíslené na 8 500 eur.

Niekoľko prekvapení

Slovák si však kontrolu pomýlil s kriminálnym filmom a neodradilo ho ani jeho vjazd do priekopy, kde narazil prednou časťou svojho vozidla do kovovej tyče. Vodič totiž z miesta ušiel.

„Na miesto boli okamžite vyslaní policajti rôznych útvarov v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorí po Ladislavovi rozbehli rozsiahle pátranie,“ objasňuje polícia. Príslušníkom pomáhali aj obyvatelia obce Buzica, ktorí policajtov informovali o pohybe podozrivého muža.

Počas pátrania polícia zistila, že mal na železničnej stanici v obci Čečejovce, s kľúčmi schovanými na kolese, pripravené druhé auto. Naháňačka sa pre Ladislava skončila krátko po 12. hodine, keďže policajtom padol do náručia.

Okrem toho, že bol mladík v čase zákazu vychádzania na cestách, políciu čakalo aj ďalšie prekvapenie.

„Auto šoféroval v čase, keď mal vodičský preukaz zadržaný exekučným príkazom, nenastúpil do výkonu trestu odňatia slobody za zanedbanie povinnej výživy aj napriek právoplatnému trestnému rozkazu, o ktorom vedel, pretože si ho v mieste bydliska osobne prevzal,“ vysvetľuje polícia.

„Keďže takto maril rozhodnutie súdu, poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Moldave nad Bodvou 32-ročného Ladislava obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.“ 

Ani vyššie spomenutými vecami sa však prípad nekončí. Ladislav totiž pravdepodobne ukrýval aj drogy. Počas zaisťovania stôp z mužovho auta totiž našiel kriminalistický technik neznámu kryštalickú látku a sušinu.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie