Slováci opatrenia ignorujú: Policajti našli až 69 otvorených prevádzok, rozdali desaťtisíce pokút

  • Polícia Slovenskej republiky za jeden mesiac evidovala až 19 228 priestupkov
  • Najčastejšie sa jednalo o nenosenie rúšok, či zákaz vychádzania
Policia
Polícia, Facebook/Polícia Slovenskej republiky
  • Polícia Slovenskej republiky za jeden mesiac evidovala až 19 228 priestupkov
  • Najčastejšie sa jednalo o nenosenie rúšok, či zákaz vychádzania

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti zverejnila počet priestupkov súvisiacich s vyhlásením núdzového stavu. Od začiatku tohto roka do 18.2.2021 policajti zistili až 370 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény. V súvislosti so spomínaným priestupkom polícia vybavila 153 prípadov uložením pokuty v blokovom konaní, 15 prípadov skončilo napomenutím, 181 prípadov postúpili RUVZ SR a 21 prípadov je naďalej v procese riešenia.

Koniec núdzového stavu a zákazu vychádzania je na spadnutie. Bude to tesné, hovorí Kollár

Zákaz vychádzania nerešpektujeme

Vysoké číslo sa týkalo aj porušení zákazu vychádzania. Polícia totiž riešila až 12 244 prípadov nerešpektovania tohto nariadenia. Udelili tak 10 035 blokových pokút, 825 napomenutí, 638 postúpených na RUVZ SR a 746 je ešte v riešení. S podobným prípadom sa stretla aj vysokoškoláčka Dada, ktorá cestovala mimo okres. Policajti ju zastavili priamo v priestoroch rýchleho občerstvenia McDonald v Trenčíne.

Vysokoškoláčka nám vysvetľuje: „Aj napriek tomu, že celá situácia na mňa spočiatku pôsobila veľmi stresujúco, musím uznať, že ma upokojili samotní policajti. Aj napriek tomu, že som pokutu napokon dostala, príslušníci polície boli naozaj ústretoví.“

AKTUALIZÁCIA POČTU PRIESTUPKOV OD 1.1. DO 18.2.Na základe vyhláseného núdzového stavu a aktuálnej epidemiologickej…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, February 22, 2021

Niektoré podinky ostali otvorené

Nariadenia však porušovali aj samotné prevádzky. Príslušníci polície zaznamenali až 67 prípadov súvisiacich s porušením zákazu otvorenia prevádzok. Okrem vyššie spomenutých prípadov polícia rozdávala pokuty aj ľuďom, ktorí nerešpektovali povinnosť nosenia rúšok. Takýchto bolo konkrétne 6280, z toho bolo 4535 blokových pokút a 1028 napomenutí.

V súvislosti s nosením rúšok je nutné pre porovnanie uviesť, že pokiaľ polícia v priebehu jediného mesiaca tohto roku zaznamenala až 6280 prípadov, za celý minulý rok evidovali 5065 týchto priestupkov.

Od marca do januára 2020 tiež zaznamenali 2029 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a 566 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová tému uzatvára takto: „Dohromady tak príslušníci polície zaevidovali 7660 porušení opatrení, v priebehu minulého roka.“

Zdroj: Facebook Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech