Slovenky našli dieru na trhu a začali vyrábať pečatné prstene aj pre ženy. Sú symbolom nekonečna, spojenia a sily

  • Dve Slovenky sa rozhodli využiť pandémiu kreatívne
  • Založili značku RINGS, vďaka ktorej na trh priniesli pečatné prstene
  • Vyrábajú ich aj v malých veľkostiach
prstene rings slovensko značka šperky
Prstene RINGS, RINGS
  • Dve Slovenky sa rozhodli využiť pandémiu kreatívne
  • Založili značku RINGS, vďaka ktorej na trh priniesli pečatné prstene
  • Vyrábajú ich aj v malých veľkostiach

Za značkou RINGS stoja dve Slovenky, dlhoročné kamarátky a matky. Samotný názov ti už napovie, že táto značka je založená na minimalistických prsteňoch. Ako zakladateľky na svojom webe píšu, ich prstene sú symbolom nekonečna, spojenia a sily.

„Sú symbolom nekonečných možností a tvorby nás pre vás. Pri prsteňoch začíname, ale určite nekončíme,“ pokračujú.

Za prsteňmi, ktoré si v sebe nesú myšlienku, stoja Lucia a Simona. Ako nám prezradili, Lucia je milovníčka psychológie a Simona síce vyštudovala marketing, no venovala sa aj stylingu či produkčnej činnosti vo filmovej spoločnosti.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RINGS (@rings.sk)

Ženy, ktoré sa chcú páčiť

Touto vetou sa zakladateľky značky RINGS charakterizujú. Okrem toho tiež uprednostnia kvalitu pred kvantitou a keďže im na Slovensku chýbali moderné minimalistické šperky, ktoré by síce boli vyrobené v našej krajine, no udržali by si svetový dizajn a prijateľnú cenu, rozhodli sa to vziať do vlastných rúk.

„Naše prstene definuje kvalita, štýl ale aj trvácnosť. Nie sú to šperky len na jednu sezónu. Sú minimalistické a trendy, no vychádzajú z klasických dizajnov, ktoré sú obľúbené a časom preverené,“ opisujú zakladateľky.

prstene rings slovensko značka šperky
zdroj: RINGS

Ako dodávajú, prstene sú originálne nielen svojím dizajnom, ale taktiež kvalitou kovu a jeho spracovaním. Čo sa týka výroby prsteňov, pri kúpe produktu od RINGS podporuješ domáci trh, pretože každý krok, od návrhu až po balenie, sa deje na Slovensku

Cena, ktorú si môže dovoliť každý

Ako zakladateľky pokračujú, podstatným znakom značky je aj domáca výroba a cena, ktorú si môže dovoliť každý.

Ceny prsteňov sú rôzne, no dostupné sú takmer pre každého. „Cena produktu sa odvíja od ceny drahého kovu, od práce zlatníka, prípadne odlievača, balenia a našej práce,“ vysvetľujú zakladateľky RINGS.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RINGS (@rings.sk)

Objasnili nám, že to súvisí aj s ekológiou. S lacnou bižutériou či objednávaním nekvalitných, no predražených šperkov z ďalekých krajín, sa tu nestretneš.

Pôvodná myšlienka prsteňov stála na malých veľkostiach. „Najmä tie pečatné, ktoré si zaslúžia nielen muži, ale sú krásne aj na ženách,“ hovoria zakladateľky.

Karanténa priniesla realizáciu nápadu

Nápad na prstene malých veľkostí sa zrodil vďaka sviatku jednej zo zakladateliek – Simona mala narodeniny a veľmi túžila po pečatnom prsteni na malíček.

Lucia, ktorá tvorí súčasť tímu, ako správna kamoška prehľadala celý Google, no ako vraví, nikde na Slovensku takýto šperk nenašla.

prstene rings slovensko značka šperky
zdroj: RINGS

Práve preto o pár mesiacov oslovila svoju kamarátku. Bolo to práve v období pandémie, takže obe mali dostatok času pracovať na spoločnom projekte. „Tak sa začala tvorba šperkov na vyplnenie diery na trhu a uspokojenie našich ženských prianí,“ konštatujú zakladateľky.

Síce sa portfólio RINGS onedlho rozrastie aj o ďalšie šperky, hlavná myšlienka značky ostáva stále tá istá: „Doplniť slovenský trh o klasické šperky vyrobené po novom a pre všetkých,“ vysvetľujú.

Koláče, aké sa len tak nevidia. Foodblogerke Zuzke nechýba kreativita, v kuchyni doslova čaruje

Kreatívnu časť majú najradšej

Ešte predtým, ako ide prsteň do výroby, prechádza kreatívnou časťou. „Kreatívna časť je naša najobľúbenejšia. Vtedy môžeme snívať, popustiť uzdu fantázii. Veľa sa rozprávame, aké šperky by sme chceli my osobne, čo nám tu chýba, načo máme aktuálne náladu, prípadne čo by mohlo byť IN na nastávajúcu sezónu,“ objasňujú zakladateľky. 

Dané návrhy jedna druhej kritizujú, navzájom si oponujú a niekedy sa jednoznačne zhodnú. Ako zakladateľky vysvetľujú, následne im podľa ich požiadaviek a návrhov zlatník vytvorí prototyp, ktorý nejaký čas testujú, konzultujú a upravujú, aby všetko perfektne sedelo.

Zaujímavé je, že väčšina prsteňov sa vyrába na zákazku. Dopredu sa vyrobí len niekoľko kusov, ktoré sú určené na marketingové účely, prípadne ďalšie testovanie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RINGS (@rings.sk)

Ak by ťa zaujímalo, ako sa o takéto prstene starať, nie je to nič zložité. „Nič iné ako pri klasických strieborných či pozlátených šperkoch. Samozrejme, treba k nim pristupovať ako k šperkom,“ hovoria.

To znamená, že si ich treba vážiť, ale aj užívať. Ako objasňujú, treba sa na ne pozerať ako na investíciu na dlhší čas. „Nie je to bižutéria, ale je dobré si ich odkladať na noc, prípadne pred umývaním či sprchovaním. Pozlátená vrstva nie je večná, ale dá sa veľmi jednoducho a lacno obnoviť,“ konštatujú.

Šperky môžeš občas jemne očistiť handričkou a skladovať ich v šperkovnici alebo mieste, kde im nehrozí poškriabanie.

prstene rings slovensko značka šperky
zdroj: RINGS

Šperk, ktorý je stvorený priamo pre teba

Značku RINGS nájdeš nielen na Instagrame a Facebooku, ale aj na novom Clubhouse. Produkty a ich ceny si môžeš pozrieť prostredníctvom ich webovej stránky.

Aj napriek tomu, že značka v súčasnosti funguje prostredníctvom internetu a sociálnych sietí, zakladateľky ju plánujú rozšíriť aj ďalej. „Naša predajná základňa je náš e-shop. Dúfame však, že tento rok sa naše prstene objavia aj fyzicky vo vybraných prevádzkach po Slovensku,“ objasňujú.

V ponuke však nájdeš kolekciu pečatných prsteňov a masívnej obrúčky. Vybrať si môžeš z dvoch verzií, konkrétne buď striebornú alebo pozlátenú.

prstene rings slovensko značka šperky
zdroj: RINGS

Milovníci prsteňov sa v máji dočkajú novej kolekcie či unikátneho kúsku.. „Pred letom by sme rady uviedli na trh jeden veľmi unikátny a univerzálny kúsok, na ktorý sa neskutočne tešíme,“ prezradili zakladateľky.

Okrem toho je v ponuke aj možnosť osobného šperku podľa želania klienta. Jeho hlavným znakom je gravírovanie. Ako zakladateľky RINGS objasňujú, práve pri pečatných prsteňoch je gravírovanie veľmi žiadaná služba. Vďaka tomu si môžeš objednať jedinečný šperk, ktorý bude vytvorený len pre teba.

Chcú preraziť na trhu a zotrvať

Lucia a Simona majú za cieľ preraziť na trhu a zotrvať v tom, čo robia. Aj napriek tomu, že pandémia koronavírusu im rozbeh značky spomalila, obe sú vďačné za dostatok času.

„Sme trpezlivé a veríme, že naša databáza klientov sa čoskoro rozrastie a ľuďom sa začne dariť lepšie,“ hovoria na margo momentálne slabej kúpyschopnosti Slovákov.

Prstene však nie sú jediné, čomu sa zakladateľky venujú. „Obe sme mamy a partnerky, takže ak sa nevenujeme práci, tak sa venujeme rodine,“ hovoria a dopĺňajú, že sú tiež milovníčky športu.

Lucia, jedna zo zakladateliek, naďalej pracuje v odvetví HR a vzdeláva sa v rôznych oblastiach. Simona sa zväčša venuje marketingu či komunikácii na sociálnych sieťach, no jej kreativitu využíva aj na točenie rôznych videí, thaiboxing či tancovanie.

Evka objavila takmer mŕtve remeslo a dnes vďaka nemu vyrába knihy, aké nenájdeš nikde na svete

Zdroj: Instagram

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá