Slovenská koncertná appka Tootoot má za sebou prvé úspechy

  • Mobilnú appku Tootoot, ktorá je určená pre milovníkov hudby a koncertov, si obľúbilo za prvé týždne už množstvo fanúšikov a získala si aj pozornosť viacerých profesionálov. Dokonca v súťaži AppsRullez 2015 bola ocenená druhým miestom v kategórii nebrandovaných aplikácií.
image_1431507022.png
  • Mobilnú appku Tootoot, ktorá je určená pre milovníkov hudby a koncertov, si obľúbilo za prvé týždne už množstvo fanúšikov a získala si aj pozornosť viacerých profesionálov. Dokonca v súťaži AppsRullez 2015 bola ocenená druhým miestom v kategórii nebrandovaných aplikácií.

 

Appka Tootoot si získala veľkú pozornosť už aj medzi samotnými hodubníkmi a svoj profil na Tootoot-e si verifikovalo už vyše 70 kapiel prevažne zo Slovenska, Čiech a Maďarska, viaceré z nich začali s aplikáciou aktívne pracovať na svojich sociálnych sieťach a zisťovať tak záujem a rozloženie svojej fanúšikovskej základne. Najväčší nárast žiadostí o koncert zaznamenal za posledný mesiac profil slovenského rappera Majka Spirita, ktorý novinku aktívne propaguje medzi fanúšikmi aj počas svojho turné Black Tour. “Koncerty sú môj život a toto vnímam ako zaujimavé prepojenie,“ povedal obľúbený rapper o možnosti nového interaktívneho spojenia sa s fanúšikmi. Celkovo zatiaľ fanúšikovia živých koncertov vygenerovali viac ako 1000 požiadaviek a najväčší dopyt je po kapelách z domácich hudobných scén.

 

 

V najbližšej aktualizácii ponúkne Tootoot bezplatnú možnosť vytvorenia profilu aj prevádzkovateľom hudobných klubov a kultúrnych zariadení, ktorým tak sprístupní nový zdroj informácií o perspektívnych podujatiach a kapelách. Tootoot momentálne dokončuje práce na rozšírení svojich služieb aj o možnosť vytvárania podujatí v tzv. samoobslužnom systéme, ktorá bude dostupná všetkým promotérom, hudobným klubom a kapelám, ktoré si v systéme vytvoria bezplatne svoj profil.

 

Ako Tootoot funguje? V mobilnej appke si vyhľadáte svoju obľúbenú kapelu a pošlete jej svoj “tootoot” – teda správu o tom, kde ste, kedy a za koľko by ste chceli koncert vidieť. Vďaka prepojeniu so sociálnymi sieťami sa o vytvorenej požiadavke dozvedia ďalší ľudia, ktorí sa môžu k tejto aktivite pridať a vytvoriť tak potenciálne publikum. Služba okrem lokality odporučí kapelám aj najlepšie kluby, lokálnych promotérov či optimálne termíny na koncert. 

Tootoot tak chce zmeniť zaužívaný proces organizovania koncertov od základov – fanúšikovia viac nemusia čakať na oznámenie termínov koncertov. Naopak, od teraz majú možnosť sami ovplyvniť rozhodovanie kapely či manažéra o najbližších koncertoch a turné.

 

 

Appku si môžete bezplatne stiahnuť na Android aj iOS, ktorá však zároveň funguje v prezentačnej beta verzii na webovej stránke www.tootoot.co ( k dispozícii sú aj lokálne jazykové verzie www.tootoot.sk / www.toootoo.cz ).

 

Aplikácia na stiahnutie v Google Play

Aplikácia na stiahnutie v Appstore

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech